Сьогодні на базі хірургічного відділення обласної лікарні завдяки освоєнню новітньої лапароскопічної техніки («Richard Wolf») проводяться оперативні втручання на рівні провідних клінік Європи. Іншими словами: тепер ми оперуємо грижі черевної порожнини з трьох невеличких розрізів, замість одного великого — ІРОМ (Open intraperitoneal onlay mesh). Вказані операції виконуються з приводу рецидивних вентральних гриж, поряд з цим проводиться вісцероліз – розділення злук в черевній порожнині. Звичайно ж, практичне освоєння таких методик потребує ґрунтовної підготовки, яку взяв на себе завідувач відділення Коваленко Станіслав Миколайович: за останній рік проведені сотні операцій з лапароскопічного доступу, пройдені курси з лапароскопічної герніопластики (операції при грижах черевної порожнини) на базі Національного Інституту хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова, переглянуті десятки майстер-класів іменитих хірургів в режимі телемедицини.

Герніопластики з лапароскопічного доступу мають багато переваг – кращий косметичний ефект, зменшення післяопераційного больового синдрому, скорочення терміну перебування в лікарні, швидша реабілітація і відновлення працездатності хворих. Як і весь світ, ми відійшли від догми «великий хірург-великий розріз», але все одно, право вибору методики залишається за пацієнтом.

Головна мета, яку на сьогодні ми ставимо перед собою — це досягнення універсальності, володіння усіма методиками, техніками у відповідності до Європейських стандартів кожним хірургом.

Завдяки придбанню надсучасного лапароскопічного обладнання світового рівня німецької фірми «Richard Wolf» кожен житель нашої області може звернутися та отримати кваліфіковану допомогу у відділенні загальної хірургії та патології підшлункової залози Чернігівської обласної лікарні. Тут виконуються лапароскопічні холецистектомії (видалення жовчного міхура), апендектомії (видалення запального апендикса), лапароскопічні резекції товстого кишківника при різних захворюваннях (в тому числі і при злоякісних). Окремий клінічний напрямок, який розвивається у лікарні це — лапароскопічні операції у гінекології. 

Особлива увага в лікарні приділяється хворим з гострими та хронічними в т.ч. деструктивними панкреатитами. Адже, це фактично найтяжча патологія в хірургії. Якщо раніше багатьох хворих з калькульозними панкреатитами (коли в протоках підшлункової залози та в її паренхімі накопичуються камінці) доводилося відправляти на лікування до клінік та інститутів м. Києва, то тепер всі ці операції проводяться на базі хірургічного відділення Чернігівської обласної лікарні. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *