Міжнародний день боротьби із запальними захворюваннями кишківника уперше відзначають в Україні (відео)

 
Фіолетова стрічка на грудях у лікарів. 19-го травня в Україні уперше відзначають Міжнародний день боротьби із запальними захворюваннями кишківника. Хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт — важкі захворювання, які часто вражають людей молодого віку. Хвороба приносить чималий дискомфорт у життя людини, лікування у більшості випадків пожиттєве та дороговартісне. У запущених випадках – смерть, якщо «пощастить» — інвалідність. У Чернігові гастроентерологи, ендоскопісти та проктологи зібралися за круглим столом, аби напрацювати план дій по боротьбі із цими хворобами.
 
19 травня – Всесвітній день людей із запальними захворюваннями кишківника. В Україні його відзначають уперше. У світі близько п’яти мільйонів людей живуть із цими захворюваннями. З розвитком суспільства кількість хворих зростає, в тому числі і в Україні. Чернігівщина — одна із перших у країні областей створила реєстр хворих на запальні захворювання кишківника. Тривалий час в області були проблеми із постановкою таких діагнозів. Наразі необхідне ендоскопічне обладнання у лікарнях Чернігова є. А от по області ситуація з діагностикою складна.
Олег Ревко, обласний гастроентеролог: «Порядка 250 пациентов имеют воспалительные заболевания кишечника. Конечно, эта цифра не окончательная. Потому что, скажем так, постановка этого диагноза требует проведения определенных обследований».
Олег Косачевич, ендоскопіст обласного онкодиспансеру: «На Чернігівщині досить небагато райцентрів, навіть у Чернігові далеко не всюди є ендоскопічна апаратура, яка може допомогти даному випадку. Зараз на обласну лікарню — дуже гарний апарат колоноскоп, в принципі, і в нас теж непоганий апарат є».
 
Попередити появу запальних захворювань кишківника проблематично. Хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт розвиваються переважно у молодих людей — середній вік пацієнтів 20-30 років, є випадки і у 16 років, і у дитячому віці. Чому виникає – медичній науці важко дати однозначну відповідь.  Хвороба автоімунна, тобто імунітет організму мобілізується проти клітин та тканин власного організму. Схильність до неї є успадкованою.
Олег Косачевич, ендоскопіст обласного онкодиспансеру: «Виникнення цього захворювання – це та сама алергія, яка набуває в сучасному житті все більше і більше  значення».
Олег Ревко, обласний гастроентеролог: «Профилактика должна быть одна – вовремя обращаться, вовремя диагностировать и правильно лечиться у врачей, которые умент это делать».
 
Лікування тривале і важке. Немає жодної лікарської методики, яка б давала 100%-й результат. Захворювання хронічне, то стихає, то загострюється. Хворі – потенційні «клієнти» онкології.
Андрій Дзендзик, завідувач кабінету ендоскопічних досліджень обласної лікарні: «Через 15-20 років у цих пацієнтів починають виникати онкологічні захворювання. Якщо їх оперують, то видаляють, як правило, усю товсту кишку. Це інвалідність».
Олег Ревко, обласний гастроентеролог: «Есть при воспалительных заболеваниях кишечника системные поражения. Поражаются не только органы пищеварения, поражаются суставы, поражаются органы зрения, печень (с развитием цирроза печени), поражаются сосуды».
 
Хвороба серйозна, її потрібно не просто лікувати, а правильно лікувати. Українська медицина це може робити якісно, головне питання – ціна лікарських препаратів. Лікування у більшості випадків пожиттєве.
Олег Ревко, обласний гастроентеролог: «Украина сейчас работает над созданием национальной программы по лечению этих заболеваний. Национальная программа будет предусматривать выделение бесплатных препаратов для больных с тяжелыми формами, которые достаточно дорогостоящие. Это, если правильно лечить, порядка 30 тысяч долларов на год. Это достаточно большие деньги и подавляющее количество наших пациентов самостоятельно не могут приобрести эти препараты. Только с помощью государства».

 

Джерело: 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *