Почути думки медичної спільноти чернігівщини: коментар головного лікаря обласної лікарні Андрія Жиденка щодо візиту заступника міністра МОЗ Олександра Лінчевського

Головний лікар Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко дуже позитивно розцінює зустріч заступника міністра охорони здоров’я України Олександра Лінчевського з медичною спільнотою області, що відбулася у рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» 1 березня в Чернігівській ОДА. За його словами, звернення МОЗ до медичних працівників, налагодження зворотного зв’язку і спільний пошук найкращих можливостей на шляху реформування – абсолютно правильний підхід.

Коментуючи озвучені заступником міністра пропозиції МОЗ, Андрій Жиденко, зокрема цілковито підтримує  запровадження клінічних протоколів за стандартами ЄС. Водночас він зауважив, що в умовах відсутності належного обладнання в лікарнях такий протокол складно виконати. Тому гостро стоїть питання оснащення лікарень сучасним медичним обладнанням.

Підтримує він Олександра Лінчевського і в критиці реклами ліків, яка спонукає людей до самолікування, що загрожує їхньому здоров’ю. На переконання Андрія Жиденка, ліки в аптеках мають відпускатися виключно за рецептом, виписаним лікарем. Адже кожна людина має індивідуальні відмінності, і тільки лікар може визначити відповідну терапію.

Андрій Жиденко згоден із необхідністю збільшення кількості центрів ендоваскулярної хірургії для забезпечення всіх пацієнтів, хто потребує стентування. Адже смертність від інфарктів та інсультів надзвичайно висока. Водночас він наголошує на необхідності розвитку всієї судинної хірургії та діагностики патології судин, наявності ангіографів у лікарнях.

Щодо стажування інтернів, на переконання головного лікаря, вона має відбуватися на базі клінік та лікарень у безпосередній практичній лікарській практиці.

Водночас Андрій Жиденко звернув увагу на розбіжності, що з’явилися у МОЗ щодо організації роботи сімейних лікарів. Так у попередніх планах передбачалося, що сімейні лікарі мають обов’язково працювати у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Однак від заступника міністра пролунала інформація, що місце роботи сімейного лікаря не має значення.  На думку Андрія Жиденка, у цьому питанні міністерство має дотримуватися чіткої однозначної позиції.

Окрім того, Андрій Жиденко зауважив, що МОЗ у процесі реформування всю увагу зосереджує на первинній і вторинній ланках, цілковито обходячи увагою третинний рівень надання медичної допомоги. На його переконання, обласні лікарні також мають отримувати від міністерства чіткі сигнали щодо процесів свого реформування.

Віра Лобановська

 

Інформація взята з сайту edumka.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *