Про рік, що минає та наступний від Андрія Михайловича Жиденка

Заслужений лікар України, лікар вищої кваліфікаційної категорії, Андрій Михайлович Жиденко вже тривалий час успішно та вправно керує лікарнями нашого міста, а, зокрема, Чернігівською обласною лікарнею – третій рік. Як для закладу пройшов 2017 рік, з якими планами колектив стрічає 2018 рік – про це в особистому інтерв’ю з керівником:
  • Пане Андрію, з якими здобутками для Вашого медичного закладу минув цей рік?
Для нашої обласної лікарні цей рік був дійсно визначальним, адже ми кардинально покращили матеріально-технічну базу закладу, зокрема, змогли придбати сучасну універсальну ангіографічну установку, що дозволило надавати медичну допомогу хворим із різними судинними патологіями, закупити новітні лапароскопічні стійки для кількох відділень, реалізували нагальний проект по нейрохірургії, отримавши нове обладнання, що дозволило утричі скоротити час проведення оперативних втручань.  Наше урологічне відділення отримало сучасний лазерний літотріптер, що дозволяє за допомогою ультразвуку успішно видаляти каміння з нирок, сечового міхура, офтальмологічне відділення теж має нове обладнання, наші лабораторії отримали необхідне новітнє лабораторне обладнання, подібне до якого на Україні має лише декілька лабораторій. Ми встановили імунохемілюмінесцентний автоматичний аналізатор, що дозволяє обстежувати гормони, серцеві та онкологічні маркери і повністю виключає помилку людського фактора, адже апарат самостійно себе перевіряє. Наше лор-відділення отримало, так званий, діагностичний «комбайн», що дає можливість проводити на ювелірному рівні ендоскопічну діагностику лор-патологій.
Без зайвих перебільшень скажу, що наші лікарі зараз щасливі, як ті діти з подарунками на Новий рік, адже працювати на сучасному обладнанні набагато краще і ефективніше. Я був у багатьох країнах, тому переконаний, що наші спеціалісти мають високий рівень кваліфікації, варто лише надати їм сучасне обладнання і відповідні умови для праці.
Крім того, нами було придбано 2 сучасних автомобілі «Рено» для забезпечення цілодобового чергування діагностичних бригад УЗД та КТ, адже наявний наш автопарк нині вже фізично та морально застарів. 
Скажу відверто, наша лікарня зробила великий крок до європейського рівня якості медицини, адже коли мені телефонують мої колеги з інших обласних лікарень для консультацій та особистого відвідування закладу, це про щось говорить.
  • Усі ці необхідні закупівлі були здійсненні яким коштом?
Все це обладнання було придбано, здебільшого, коштом обласного бюджету, за що велика подяка всього колективу обласній державній адміністрації та обласній раді за підтримку. Допомагало і Міністерство охорони здоров’я.
Я гадаю, що це правильна політика нашої Чернігівської обласної державної адміністрації, адже в області має бути достойний універсальний лікувальний заклад, який надаватиме широкий спектр медичних послуг.
  • Яке Ваше ставлення до реформ медицини?
Моє ставлення дуже позитивне – я підтримую реформи, що давно вже назріли для нашої держави, але хочу сказати, що наразі є дуже багато невирішених питань стосовно якісного забезпечення усіх аспектів реформування. Першочергово, слід створити єдиний реєстр пацієнтів, а це велика робота із матеріально-технічним забезпеченням та захистом персональних даних. Варто провести оновлення інфраструктури, а саме: доріг, зв’язку. Для забезпечення якісного медичного обслуговування інтернет має бути у кожному куточку регіону, а в нас у деяких селах жоден із трьох мобільних операторів не дає забезпечення якісного зв’язку. Також багато питань до законодавчої бази реформування, із громадами має бути тісна співпраця. Щодо співпраці у галузі медичної допомоги, нагадую, європейські країни реформували медичну допомогу на протязі 25 років. Тому маємо ще багато чого зробити для гідного реформування медицини, а чи встигнемо до 2020 року – це велике питання…
  • Стосовно актуального питання вибору сімейного лікаря що скажете?
Вважаю, що це дуже необхідна річ і люди вже визначаються з особистими вподобаннями. Я переконаний, що гарний лікар повинен отримувати достойну зарплатню, бо професійний лікар – це не лише спеціаліст у медицині, а й добрий психолог, універсальний фахівець, який лікує і фізично, і психологічно. У всьому світі лікар – це найпрестижніша професія, а тому і ми маємо дати нашим лікарям можливість заробляти удома, а не їхати за кордон, адже рівень нашої медичної освіти та практикум дуже високий.
  • Андрію Михайловичу, що б Ви побажали усім нашим громадянам у переддень Нового року?
Мені дуже хочеться, щоб 2018 рік приніс мир у країну, щоб усі ініціативи були реалізовані і реформи дійсно пройшли ефективно. Бажаю усім людям міцного здоров’я, щастя, удачі, сімейного благополуччя та всіляких гараздів!..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *