2000 р. в хірургічному відділенні ЧОЛ були впроваджені лапароскопічні операції на жовчному міхурі.
Щорічно  потребують операцій з приводу жовчокам’яної хвороби та ії ускладнень  понад 2000 пацієнтів. Більшості з них ( близько 2000 осіб ) можливо застосування  мініінвазивних оперативних втручань.
Широко впровадження в практику зазначених операцій дозволяє скоротити терміни перебування хворого в стаціонарі та його реабілітаційного лікування у 2,5 рази, а отже – зменшує тривалість непрацездатності і забезпечує високий економічний ефект.
Окрім того, щорічно в області понад 400 осіб потребують застосування мініінвазивних технологій з приводу захворювань печінки, жовчних проток, підшлункової залози, нирок. З 2000 р. в ЧОЛ виконано понад 2200 лапароскопічних холецистектомій. Після катастрофи на ЧАЕС зросла кількість захворювань щитоподібної залози.
16.02.2004 року на базі ЧОЛ було відкрито відділення інвазивної та ендокринної хірургії. До 16.06.05 р. відділення фукціонувало на базі хірургічного. За цей час було проведено реконструкцію та капітальний ремонт виділених під відділення приміщень. З 2005 р. відділення функціонує на нових площах. Відділення розраховано на 16 ліжок, плюс 4 ліжка для раннього післяопераційного періоду.
На базі відділення виконуються оперативні втручання при ЖКХ з використанням ендохірургічної техніки, операції на жовчевивідних шляхах, діагностичні лапароскопії, релапороскопії. Оперативні втручання при вузлових формах зобу та тиреотоксичному зобі, раки щитовидної залози. Впровадженні сучасні методики лікування ускладнених форм діабетичної ступні. Проводяться оперативні втручання у хворих з цукровим діабетом, операції при грижах черевної стінки з використанням синтетичних сіток.
На базі відділення функціонує обласний центр ендокринної хірургії

 
 
 
Присяжний Андрій Віталійович
Завідувач відділенням
Категорія вища
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Корчинський Вадим Миколайович
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Колесник Сергій Миколайович
Лікар-анестезіолог
 
 
 
 
 
 

 

 

Колектив відділення