11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
11.04.2023Новини
Хвороба Паркінсона – це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання. Серед основних симптомів – тремор і сповільненість рухів, також захворювання може спричиняти проблеми зі сном та пам’яттю. Вважається, що хвороба напряму пов’язана із недостатнім виробленням дофаміну – його рівень у мозку хворих є суттєво меншим, аніж у здорових людей.
Ліків, які здатні повністю вилікувати хворобу Паркінсона не існує. Але деякі препарати дозволяють певним чином контролювати розвиток захворювання та покращувати якість життя людей із Паркінсоном.
Ліки при хворобі Паркінсона українці можуть отримувати безоплатно або з частковою доплатою за електронним рецептом у межах програми “Доступні ліки”.
Всього в програмі “Доступні ліки” 6 торгових назв препаратів при хворобі Паркінсона. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa).
Нагадуємо, що потрібно зробити, аби почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою.
Звернутися до невролога.
Лікар складе індивідуальний план лікування та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. На основі плану лікування невролог випише перший рецепт. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр.
До речі, на час війни рецепт може бути електронний або паперовий. При відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланку №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою.
З рецептом звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
Пам’ятайте: термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписування.
Є питання? Телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.