Робочий візит мобільної мультидисциплінарної команди Чернігівської обласної лікарні до Городнянської громади

7 березня 2024 року відбувся спільний робочий візит спеціалістів відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» та «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР до Городнянскої територіальної громади відповідно плану роботи, за підтримки міжнародної організації РАТН до м.Городня.
Городнянська громада є однією з п’яти громад України, в котрих майже рік як впроваждується ПРОЄКТ USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», за напрямком підтримки регіонів у відновленні та організації надання якісних медичних послуг та послуг громадського здоров’я на деокупованих територіях та територіях, де розміщуються внутрішньо переміщені особи. Активна співпраця з керівництвом громади, старостами сіл за участю медичних працівників дала змогу збільшити доступність, обізнаність жителів віддалених сіл, а саме з прикордоння Чернігівщини, щодо необхідності раннього виявлення захворювань, таких як гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, раннє виявлення захворювань молочних залоз у жінок тощо. Є позитивні напрацювання у роботі:
- раннє виявлення, особливо гіпертонічної хвороби, у молодого населення 18+ – 8 осіб;
- скеровано до сімейного лікаря вперше виявленого високих показників глюкози та холестерину – 11;
- підозра на захворювання молочних залозу жінок – 1випадок.
Всього, на пунктах скринінгу, пройшли з грудня місяця 2023 року скринінгове обстеження 1521особа, це близько 1% жителів громади охоплених оглядом.
Під час візиту проведена робоча зустріч заступником медичного директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Галиною Синявською з міським головою Городнянської громади Андрієм Богданом, обговорено питання співпраці медичних працівників центру з особливо уразливими верствами громади та ВПО. Відмічено позитивні напрямки роботи проекту, а саме організації роботи пунктів скринінгу на рівні десяти старостатів та привернення уваги жителів громад до стану свого здоров’я, що активізувало звернення мешканців віддалених сіл до сімейних лікарів.
Обговорені питання щодо організації транспортного сполучення, підвозу пацієнтів для проведення рентгенологічного обстеження на базі міської лікарні Городнянської громади в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом.
Організована робота цифрового рентгенапарата в с.Деревин та с.Перепис в Городнянській громаді, що знаходиться на кордоні з Білоруссю. Проведено рентгенологічне обстеження 89 осіб з групи ризику та мешканців похилого віку. Результати передані в обробку.
Проведено практичне навчання медичного персоналу (лікарів) по веденню хворих, за участю лікаря фтизіатра, щодо формуванню груп ризику, проведення всіх етапів обстеження, направлення на обстеження щодо підтверджень захворювання на туберкульоз та ознайомлено з сучасними схемами лікування, з метою забезпечення переривання епідеміологічного ланцюга серед груп ризику на туберкульоз серед 22 лікарів первинної ланки, в тому числі педіатрів з медичних закладів Городнянської громади.
Помічник епідеміолога провела практичне заняття щодо організації та проведення тестування з приводу виявлення ВІЛ-інфекції на первинному рівні (зокрема доступності послуги на ФАПах громади), участь у навчанні прийняли фельдшери та сестри медичні закладу (всього 35 осіб).
Проведено заповнення інструмента щодо дотримання вимог ІК в центрі ПСМД Городнянської міської ради та КНП «Городнянська міська лікарня» Городнянської міської ради у відповідності вимог пакету медичних гарантій «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги».