8 серпня – Міжнародний день офтальмології
Сьогодні головне – бачити ЦІЛЬ, боротьба за кожен рядок, за кожну букву, за яскравість зображення – така головна ЦІЛЬ лікарів-офтальмологів відділення мікрохірургії Чернігівської обласної.
Військовий час продовжується, і в лікарні основне направлення – покращення якості надання допомоги нашим Захисникам. Для цього придбана велика кількість штучних кришталиків, апаратура для проведення діагностики та оперативних втручань.
Відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні продовжує працювати цілодобово для надання невідкладної допомоги населенню області. В цей день просимо звернути увагу наших пацієнтів на стан очей! Останнім часом збільшилася кількість звернень в занедбаних випадках після різних ситуацій, наприклад, травми очей, різкої втрати зору, сильних запалень. Одна з основних причин – люди не знають куди звертатися, особливо, коли це відбувається в позаробочий час. Існують захворювання, такі як гостре порушення кровообігу, коли години і навіть хвилини вирішують чи відновиться зір, тому при періодичних затуманеннях зору, які часто повторюються, треба звертатися безпосередньо зразу до окуліста в любий час, особливо це стосується пацієнтів з групи ризику (які страждають на гіпертонію).
В арсеналі відділення сучасне високотехнологічне обладнання на якому будуть проведені відповідні обстеження з метою встановлення діагнозу та проведення подальшого лікування.
Останнім часом збільшилась кількість випадків гострого нападу глаукоми, це стосується закритокутової глаукоми. Багато пацієнтів навіть не знають, що мають таке захворювання, а після провокуючого фактору – довготривалої праці з нахиленим тулубом або в темному приміщенні з’являються сильні болі в оці, скроні, затуманення зору і розвивається гострий напад, який потребує невідкладного лікування, особливо лазерного, а можливо і термінової операції. Під час спеки збільшилася кількість пацієнтів похилого віку з крововиливами у внутрішні структури ока, особливо при цукровому діабеті, гіпертонії, яким після розсмоктуючого лікування, введення препаратів в скловидне тіло, проводилася лазерна коагуляція сітківки та проведені вітреоретинальні операції.
Нажаль, останнім часом і катаракта (помутніння кришталику) змінила свій вигляд, пацієнтів привозять на каталках, бо зір у них – тільки світлопроекція. Але, у нашому арсеналі в наявності вже дві особливі Офтальмологічні системи CENTURION Vision System для видалення мутного кришталику, які контролюють кожен крок операції і дозволяють проводити оперативне втручання на найвищому рівні та з мінімальним ризиком ускладнень. Профілактика ускладнень при різних хворобах залежить від пацієнта, особливо з груп ризику – були проблеми зі зором у батьків чи близьких родичів, страждають на цукровий діабет або гіпертонію. Регулярні обстеження з необхідною корекцією лікування, вчасне звернення – це профілактика ускладнень.
Нагадуємо! За даними ВОЗ до 80% випадків сліпоти можна було б попередити, якби пацієнти вчасно звернулися до офтальмолога!
Тому не забувайте перевіряти зір 1-2 рази на рік, в залежності від вашого віку та рекомендацій лікаря.
Биховець Ірина Іванівна – Завідувач відділення мікрохірургії ока
КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР, лікар вищої категорії,
експерт УОЗ з офтальмології в Чернігівської області