ЛІКАР-БАКТЕРІОЛОГ
КОНТАКТИ
Контактна особа: Наталія Баришполець
Адреса: Чернігів, вулиця Волковича, 25
Контактний номер телефону: +38 (04622) 5 – 36 – 40
ПОБАЖАННЯ ДО СПІВРОБІТНИКА
Освіта: повна вища
Досвід роботи:не вимагається
Графік роботи:повний робочий день
Кваліфікаційні вимоги ЛІКАРЯ-БАКТЕРІОЛОГА
Лікар-бактеріолог вищої кваліфікаційної категорії:
вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», або «Педіатрія», або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія». За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої лікарської спеціальності – спеціалізація за фахом «Бактеріологія». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії за спеціальністю. Стаж роботи за фахом – понад 10 років.
Лікар-бактеріолог I кваліфікаційної категорії:
вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», або «Педіатрія», або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія». За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої спеціальності – спеціалізація за фахом «Бактеріологія». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії за спеціальністю. Стаж роботи за фахом – понад 7 років.
Лікар-бактеріолог II кваліфікаційної категорії:
вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», або «Педіатрія», або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія». За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої спеціальності – спеціалізація за фахом «Бактеріологія». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії за спеціальністю. Стаж роботи за фахом – понад 5 років.
Лікар-бактеріолог:
вища освіта другого (магістерського) рівня галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальністю «Медицина», в тому числі «Медико-профілактична справа», або «Педіатрія», або «Технології медичної діагностики та лікування», проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» або «Мікробіологія і вірусологія». За умови проходження інтернатури з будь-якої іншої спеціальності – спеціалізація за фахом «Бактеріологія». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
Завдання та обов’язки.
Організовує та виконує лабораторні дослідження біологічного матеріалу, проб з об’єктів середовища життєдіяльності людини з метою діагностики та профілактики бактеріальних та грибкових інфекцій (в тому числі інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги) і моніторингу за циркуляцією збудників серед населення і в об’єктах середовища життєдіяльності людини. Проводить серологічне, молекулярно-біологічне, біохімічне типування виділених збудників для цілей епідеміологічного моніторингу та інфекційного контролю. Визначає чутливість та механізми стійкості клінічно значущих збудників інфекцій до протимікробних препаратів. Бере участь в розслідуванні виникнення надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я, пов’язаних із біологічними чинниками бактеріальної етіології (епідемій, спалахів інфекційних хвороб, у тому числі інфекцій, пов’язаних із наданням медичної допомоги) з метою встановлення причин їх виникнення, визначення етіології, джерела та факторів передачі.
Планує та проводить внутрішньолабораторний контроль якості результатів досліджень, документує та аналізує його результати. Вживає заходи при виявленні невідповідностей. Аналізує результати зовнішнього оцінювання якості.
Повинен знати:
володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;
чинне законодавство про охорону здоров’я, систему громадського здоров’я та нормативно-правові акти, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я, організацію роботи медичних лабораторій та лабораторій центрів контролю та профілактики хвороб, в тому числі в частині підготовки, підвищення кваліфікації та атестації працівників лабораторій;
трудове законодавство;
вимоги державних та міжнародних стандартів щодо системи управління медичними лабораторіями, клінічними лабораторними дослідженнями та системами для in vitro діагностики; принципи та правила застосування стандартів;
права, обов’язки та відповідальність лікаря-бактеріолога;
мікробіологію, епідеміологію, інфекційну імунологію;
сучасні принципи систематики та номенклатури мікроорганізмів;
основні питання етіології, патогенезу та клініки бактеріальних інфекцій;
методи діагностики та диференційної діагностики бактеріальних інфекцій;
основи лікування та профілактики бактеріальних інфекцій;
методи мікробіологічного контролю за станом середовища життєдіяльності людини і здоров’ям людини.