Науково-практична конференція на тему «Менеджмент пацієнта з гострим мозковим інсультом»
3 вересня 2024 року на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР пройшла науково-практична конференція на тему «Менеджмент пацієнта з гострим мозковим інсультом», у якій прийняли участь лікарі неврапатологи з навиками проведення тромболітичної терапії з обласної лікарні, міських лікарень №2 і №3 та закладів охорони здоров’я Чернігівської області.
Мозковий інсульт є серйозною проблемою здоров’я в Україні, яка має один з найвищих рівнів захворюваності на інсульт та смертності від нього серед країн Європи.
Ці дані свідчать про необхідність невідкладних заходів із профілактики, своєчасної діагностики та ефективного лікування гострого ішемічного інсульту.
Відкрив конференцію Андрій Ліпник – начальник управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації.
До уваги та обговорення учасникам було запропоновані доповіді спікерів на тему:
«Робота інсультної служби в Чернігівській області» – спікер Сергій Сергєєв, головний обласний експерт по неврології; лікар вищої категорії, завідувач відділення фізичних методів лікування, реабілітації та паліативної допомоги Чернігівської обласної лікарні;
«Вимоги контрактування НСЗУ на 2025 рік по пакету «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»» та «Стандарт медичної допомоги. Ішемічний інсульт.» – спікер Дмитро Лебединець – керівник Інсультного центру клінічної лікарні «Феофанія» ДУС. м.Київ, член робочих груп МОЗ та НСЗУ з питань інсульту, співзасновник та член Правління ГО «Українське товариство інсультної медицини»;
«Надання допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом на догоспітальному етапі в Чернігівській області. Взаємодія з інсультними центрами. Виклики і досягнення.» – Ігор Даниленко – директор КНП «Чернігівський ОЦЕМД та МК».
«Нейроінтервенційна допомога пацієнтам з гострим мозковим інсультом в Чернігівській області. Виклики і досягнення.» – Олександр Садовський, завідувач відділення ендоваскулярної нейрохірургії та радіології Чернігівської обласної лікарні, лікар-нейрохірург.
Після доповідей, учасники провели живу дискусію на актуальні теми, обмінялися думками та обговорили проблемні питання:
- Актуальні проблеми у лікуванні пацієнтів з гострим ішемічним інсультом;
- Можливість покращення навичок оцінки стану пацієнта та ефективності терапії по інсультних шкалах;
- Розбір патофізіологічних ланок гострого ішемічного інсульту;
- Практичні поради нейрохірурга на госпітальному етапі лікування гострого ішемічного інсульту;
- Юридичні аспекти у наданні медичної допомоги пацієнтам з гострим ішемічним інсультом.
Грунтовна підготовка доповідей спікерами дозволила досягти запланованих цілей заходу і на глибокому науково-теоретичному рівні активно обговорити питання, пов’язані з поточним станом лікування гострого ішемічного інсульту та перспективами подальшої роботи в цьому напрямку.
Отримана на науково-практичної конференції інформація лікарями Чернігівської обласної лікарні стане в нагоді лікування пацієнтів нашого закладу.
Доповідачі та учасники конференції впевнені, що зустрічі з однодумцями та колегами такого рівня надзвичайно важливий захід, аби поділитись своїми здобутками.