Тренінг з гострої реабілітації при ураженнях спинного мозку
13 – 14 грудня 2024 на базі Чернігівської обласної лікарні відбувся тренінг на тему «Гостра реабілітація при ураженнях спинного мозку».
Учасники тренінгу: лікарі-спеціалісти (включно із нейрохірургами) які надають медичну допомогу пацієнтам з ураженнями спинного мозку, фахівці з реабілітації (лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти та їх асистенти), сестри медичні, які надають гостру реабілітаційну допомогу пацієнтам з ураженнями спинного мозку.
Цілі тренінгу:
- Підвищення рівня знань щодо реабілітації після уражень спинного мозку в гострому реабілітаційному періоді;
- Навчання Міжнародному стандарту неврологічної класифікації уражень спинного мозку (International Standardsfor Neurological Classification of Spinal Cord Injury, ISNCSCI).
На тренінгу була присутня потужна команда тренерів. Для забезпечення ефективного навчання були запропоновані обходи у відділеннях (відділенні нейрохірургії, відділення інтенсивної терапії та у відділеннях, де оперують та лікують пацієнтів з ураженнями спинного мозку, також у відділенні фізичних методів лікування, медичної реабілітації та паліативної допомоги).
- Протягом двох днів були обговорені питання:
- функціональні очікування відновлення УСМ;
- навчання, специфічне для професії (Фізичні терапевти та лікарі);
- роль ерготерапевта в реабілітації при ураженнях спинного мозку;
- медичний огляд гострої фази УСМ;
- біль та спастичність.Автономна дизрефлексія;
- стратегія формування функціональних навичок при реабілітації УСМ.
- Включно із практичним заняттям:
- дихальні ускладнення та їх терапія;
- догляд за шкірою;
- позиціювання;
- мобілізація та переміщення пацієнта;
- практична сесія з ISNCSI.
Наприкінці робочих днів підбивались підсумки насиченої праці та обговорювались аспекти роботи сестер медичних, проводились інструктаж щодо наступного дня тренінгу та опитування після завершення навчання.
Коротка інформація про тренерів
Дмитро Разкевич – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, Україна.
Лікар Фізичної та реабілітаційної медицини Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми, КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради (Національний центр реабілітації уражень спинного мозку).
Є членом Правління ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини»(ГО УТФРМ) та головою Рівненського відокремленого підрозділу.
Є постійним членом команди тренерів – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, яка надає тренінги з гострої реабілітації при ураженнях спинного мозку (УСМ) первинно з міжнародною реабілітаційною командою ВООЗ.
В складі реабілітаційної команди Національного центру реабілітації УСМ за підтримки ВООЗ брав активну участь у 62-й та 63-й щорічних наукових зустрічах Міжнародного товариства спинного мозку (ISCoS 2023, Единбург, Шотландія, Велика Британія та ISCoS 2024, Антверпен, Бельгія), представивши декілька постерних та усних доповідей. На III та IV Національних конгресах Фізичної та реабілітаційної медицини (2023, Львів, 2024, Київ) очолював реабілітаційну команду Національного центру реабілітації УСМ, яка в рамках секції представила спільноті досвід у роботі з УСМ. Є членом ISCoS.
Руслана Кухаревич, фізичний терапевт, Україна
Фізичний терапевт Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми, КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради, має ступінь магістра з фізичної реабілітації, пройшла тренінг з Нейрореабілітації у дорослих в рамках проекту TEAM, та від консультантів центру церебрального паралічу Каліфорнійського Університету, Лос Анджелес, США та Національного реабілітаційного центру Ранчо Лос Амігос.
Є активним учасником проєкту ВООЗ: Підтримка розвитку Національного центру УСМ в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, постійний член команди тренерів. В складі реабілітаційної команди Національного центру реабілітації УСМ за підтримки ВООЗ взяла активну участь у 62-й та 63-й щорічних наукових зустрічах Міжнародного товариства спинного мозку (ISCoS 2023, Единбург, Шотландія, Велика Британія та ISCoS.
Членкиня ISCoS, ГО «Українська асоціація фізичної терапії» та ГО «Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів».
Юлія Терешкович, ерготерапевт, Україна
Ерготерапевт Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми, КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.
Є постійним членом команди тренерів – фізичний терапевт, яка надає тренінги з гострої реабілітації при УСМ первинно з міжнародною реабілітаційною командою.
В складі реабілітаційної команди Національного центру реабілітації УСМ за підтримки ВООЗ брала активну участь у 62-й та 63-й щорічній науковій зустрічі Міжнародного товариства спинного мозку (ISCoS 2023, Единбург, Шотландія, Велика Британія та ISCoS 2024, Антверпен, Бельгія). Є членкинею ISCoS, ГО «Українське товариство ерготерапевтів», ГО «Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів».
Марія Забейда, сестра медична, Україна
Сестра медична Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми, КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.
Є постійним членом команди тренерів – сестра медична з реабілітації, яка надає тренінги з гострої реабілітації при УСМ первинно з міжнародною реабілітаційною командою ВООЗ.
В складі реабілітаційної команди Національного центру реабілітації УСМ за підтримки ВООЗ брала активну участь у 62-й та 63-й щорічній науковій зустрічі Міжнародного товариства спинного мозку (ISCoS 2023, Единбург, Шотландія, Велика Британія та ISCoS 2024, Антверпен, Бельгія), є членкинею ISCoS.