У Луцьку відбулася підсумкова нарада керівного складу регіональних фтизіопульмонологічних центрів.

Чернігівську область на заході представила Карпенко Жанна – завідувач відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.
«Незламність у дії: основні результати 2025 року та стратегічні пріоритети у подоланні туберкульозу в Україні на 2026 рік».
Це ключова подія року, де професійна спільнота обговорює тенденції, виклики та стратегічні рішення для фтизіатричної служби в умовах війни.
Захід відкрила Яна Терлеєва (Iana Terleieva), завідувачка відділу управління та протидії ТБ Центру громадського здоров’я. Цей виступ та робота команди відділу стали важливою рамкою всього заходу: про сучасні виклики, про те, як не втратити досягнутий прогрес, як посилювати регіональні служби і як у надскладних умовах війни забезпечувати безперервність протитуберкульозної допомоги.
На заході було обговорено:
- сучасний епідеміологічний контекст;
- виклики у реалізації державних стратегій;
- ключові результати 2025 року;
- стратегічні пріоритети на 2026 рік;
- розвиток кадрового потенціалу;
- децентралізацію та лідерство громад;
- обмін регіональними практиками.
Організатори заходу:
- Міністерство охорони здоров’я України;
- Центр громадського здоров’я України в межах реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Для спеціалістів «Центру фтизіатрії» Чернігівської обласної лікарні це не просто присутність – це можливість формувати політику, яка рятує людські життя. Продовжуємо працювати так, щоб кожен пацієнт отримував якісну, сучасну та безпечну допомогу. Разом з фтизіатричною командою України ми перетворюємо досвід на якісний результат.
Дякуємо всій команді відділу Центру громадського здоров’я України за багаторічну потужну співпрацю, заданий стратегічний тон, формування бачення розвитку служби й об’єднання регіонів навколо ефективних рішень.

