Загальна характеристика лікарні

17 квітня 2019 року в зв’язку з реорганізацією шляхом перетворення комунальний лікувально-профілактичний заклад «Чернігівська обласна лікарня» перетворено у комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради (далі-підприємство або лікарня) на підставі рішень Чернігівської обласної ради від 20 грудня 2018 року № 34-16/VII «Про реорганізацію комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна лікарня» у комунальне некомерційне підприємство» та від 4 квітня 2019 року № 31-17/VII «Про затвердження передавального акта комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна лікарня» та проведенням організаційно-правових заходів, пов’язаних з перетворенням у комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради»».

Історія та сьогодення

За роки діяльності в структурі обласної лікарні відбулися зміни, відкрилися нові відділення, кабінети та інші служби.

Спочатку до її складу входило лише 4 відділення: онкологічне, терапевтичне, урологічне та неврологічне – усього 100 ліжок. Поступово ліжковий фонд розширювався і вже через 10 років лікарня налічувала 360 ліжок, але зростала, зміцнюючи нові спеціалізовані підрозділи.

У 1966 році колектив перейшов у новозбудовані корпуси, у 1970 – в лікарні вже функціонувало 700 ліжок. Із добудовою нового терапевтичного корпусу у 1981 році, їх кількість збільшилася до 900 ліжок. 1992 – консультативна поліклініка на 375 відвідувань за зміну розміщується у новому корпусі, де створюються необхідні умови для роботи кабінетів функціональної, ультразвукової діагностики, комп’ютерної томографії, ендокринологічного відділення та 3-ох медико-соціальних експертних комісій. Протягом 1994-1995 років у двох новозбудованих лікувальних корпусах розташовуються 2 госпітальних відділення для інвалідів Вітчизняної війни та прирівнених до них осіб (терапевтичне, неврологічне (пізніше відокремиться як самостійний заклад), реабілітаційне відділення для осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС та відділення мікрохірургії ока. Ліжковий фонд на той період становив – 1000 ліжок. У наступні роки був скорочений до 860 ліжок, з 2004р. – до 730, з 2016р. і по теперішній час – 800 ліжок.

В КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР функціонує кабінет ендоскопічних досліджень, де проводяться всі види обстежень, особливо широко почали запроваджувати сучасний метод ендоскопічної емболізації пухлин у відділенні торакальної хірургії.

Працює КТ 24/7, в тому числі і проведення КТ-досліджень з контрастуванням, МРТ – єдиний в області на безоплатній основі на підставі електронних направлень.

З 01 липня 2020 року КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» ЧОР реорганізований шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР на підставі рішення Чернігівської обласної ради та передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів. Функціонує відділення неврології та психосоматичних розладів і терапевтичне відділення відновного лікування.

З липня 2020 року Чернігівський шкірно-венерологічний диспансер працює як відокремлений структурній підрозділ КНП «Чернігівської обласної лікарні» ЧОР на підставі рішення Чернігівської обласної ради та передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів. Амбулаторний прийом хворих дорослих та дітей  здійснюється в поліклініці по вул. І.Мазепи, 3а, м.Чернігів.

КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», у листопаді 2018 року ввійшов у склад КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» ЧОР, а з 25 листопада 2022 року – продовжує свою роботу, як Відокремлений структурний підрозділ “Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів” КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.

Послуги дітям та дорослим надаються висококваліфікованими спеціалістами за адресою: вул. Івана Мазепи, 3, м.Чернігів.

КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» ЧОР з 30.11.2022 року розпочав роботу як Відокремлений структурний підрозділ «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР за адресою: вул. Івана Мазепи, 3, м.Чернігів.

У ВСП «Центр фтизіатрії» проводяться консультування пацієнтів фтизіо-пульмонологічного профілю та надається стаціонарна медична допомога пацієнтам з підозрою та хворим на туберкульоз.

КНП «Чернігівське обласне патологоанатомічне бюро» ЧОР з 24 жовтня 2023 року, в зв’яку з реорганізацією, продовжує свою роботу як Відокремлений структурний підрозділ «Патологоанатомічний центр» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР за адресою: вул. Волковича, 27, м.Чернігів.

Послуги по проведенню патологоанатомічних досліджень надаються висококваліфікованими лікарями та лаборантами центру.

КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР на сьогоднішній день  найпотужніший медичний заклад Чернігівщини, в якому працює 1638 співробітників. Функціонують 12 відокремлених структурних підрозділів, 26 стаціонарних відділень на 800 ліжок, поліклінічне консультативно-діагностичне відділення, амбулаторно-консультативне відділення філії КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР відокремленого структупного підрозділу – відділення для хворих з дерматовенерологічними захворюваннями, амбулаторно-поліклінічне відділення відокремленного структурного підрозділу “Цетр фтизіатрії” КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР за адресою: вул. Івана Мазепи, 3А, м.Чернігів.

.

logo_abim                logo_aap                logo_aafp        logo_nrha.

Розвиток закладу

Постійне оновлення матеріально-технічної бази

«ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ» є лікарняним закладом охорони здоров’я – на сьогоднішній день комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної високоспеціалізованої медичної допомоги та може надавати послуги вторинної спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам, а також забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідних ліцензій та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників в порядку та на умовах, встановлених законодавством України.

Основною метою діяльності є забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання медичних послуг в порядку та обсязі, встановлених законодавством та медична допомога професійно підготовленими медичними працівниками, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами. Крім того, діяльність обласної лікарні спрямована на забезпечення рівного і справедливого доступу всіх громадян держави до медичних послуг належної якості відповідно до державних стандартів та протоколів надання медичної допомоги на третинному рівні.

На даний час надання медичної допомоги в стаціонарі здійснюється на безоплатній основі в межах пакету медичних гарантій НСЗУ.

З 1 квітня 2020 року лікарня уклала договори по 16 пакетам про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України. Потужний кадровий склад та наявність дороговартісної медичної апаратури та іншого основного обладнання лікарні дозволили заключити договори по максимальній кількості пакетів медичних послуг, на початок 2024 року лікарня уклала договора по 25 пакетам про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я.

До складу лікарні входять: поліклінічне консультативно-діагностичне відділення потужністю 385 відвідувань на зміну, амбулаторно-консультативне відділення філії КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР «Відокремлений структурний підрозділ – відділення для хворих дерматовенерологічними захворюваннями», амбулаторно-поліклінічне відділення Відокремлений структурний підрозділ «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР, Відокремлений структурний підрозділ «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР в яких надається консультативна медична допомога з 29 спеціальностей, за 2023 рік проконсультовано 181389 пацієнтів.

В лікарні налічується 26 стаціонарних відділень на 800 ліжок, з них анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії – 14 ліжок, відділення інтенсивної терапії загального профілю – 25 ліжок та відділення інтенсивної терапії гострих інсультів – 9 ліжок.

Функціонують 12 відокремлених структурних підрозділів, рентгенівське відділення, кабінет ендоскопічний досліджень, відділення функціональної та ультразвукової діагностики, централізована клініко-діагностична лабораторія, імунологічна лабораторія та допоміжні служби для верифікації діагностичного процесу для надання якісних медичних послуг населенню області та України.

Цілодобова стаціонарна допомога надається у 26 спеціалізованих відділеннях лікарні, з них 13 терапевтичного профілю – 400 ліжок та 13 надсучасних відділень хірургічного профілю – 400 ліжок, де за 2023 рік отримали екстрену та планову медичну допомогу 24847 хворих жителів Чернігівської області та України, у хірургічних стаціонарних відділеннях було виконано 10135 оперативних втручань.

Лікарня достатньо укомплектована медичними кадрами – працює 1638 співробітників, з них 180 лікарів, які у 2023 році нагороджені різного рівня нагородами, 16 – мають Почесне Звання «Заслужений лікар України», 1 – доктор медичних наук, 9 – мають вчений ступень, 8 – кандидатів медичних наук, 1 – доктор філософії, 3 – Почесне Звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України».

У лікарні визначені стратегічні клінічні напрямки розвитку служб та підрозділів. Серед них на перший план виступають питання кардіохірургії, торакальної, судинної, інтервенційної та малоінвазивної хірургій, мікрохірургії ока, ендопротезування (заміна суглобів), оперативної гінекології, надання медичної допомоги при гострих порушеннях мозкового кровообігу та реабілітація пацієнтів. У галузі кардіохірургії та судинної хірургії вже сьогодні успішно впроваджені дослідження судин головного мозку та серця при складних розладах ритму, імплантація кардіостимуляторів, оперативні втручання на магістральних судинах.

Функціонує в режимі 24/7 створений сучасний рентгенохірургічний блок, який оснащений універсальною ангіoграфічною системою виробництва «Philips» Allura Centrion, що дає змогу проводити дослідження судин та виконувати оперативні втручання на судинах головного мозку та серця.

У відділенні «Ендоваскулярної нейрохірургії та радіології» наявна сучасна система рентгенівська ангіографічна Artisone стаціонарна цифрова Simens Health care, яка була закуплена за кошти Державного бюджету України у грудні 2021 року за бюджетною програмою КПКВК

Artis one – ангіографічна система, що виходить за рамки звичайного. Вона знаменує новий підхід до інтервенційних втручань, завдяки багатьом відмінностям. Ця система має на оснащені найновітніші технологічні рішення, розроблена для діагностичної візуалізації та інтервенційних процедур, включаючи – кардіо-ангіографію, нейро-ангіографію, загальну, ротаційну, багатоцільову ангіографію та радіографічні (флюороскопічні) процедури для всього тіла, а також для процедур, що виконуються за межами столу, наприклад дослідження кінцівок пацієнта або гібридних процедур.

За останні роки закуплено за бюджетні кошти, виділено МОЗ та придбано лікарнею дороговартісне обладнання: комп’ютерний томограф, оптичний когерентний 3D томограф, пересувні рентгенівські апарати, наркозодихальна апаратура та апарати ШВЛ, ендоскопічна система для хірургії, лазер хірургічний, апарати електрохірургічні, системи УЗД з лінійними датчиками, апарати для гемодіалізу, робоча станція ЛОР, система ендоскопічної візуалізації, система флюороскопічна рентгенівська загального призначення типу С-дуга, гастроскопи, дуоденоскопи, бронхоскопи, уретероскопи, столи операційні тощо.

Починаючи з квітня 2020 року обладнання у закладі поповнено – мобільні рентгенівські апарати Jolly 4Plus, дефібрилятори-монітори DefiGard HD-7, монітори пацієнта ІМ8В, функціональні ліжка А25 Біомед, парові стерилізатори ГК-100, кисневі концентратори NewLife Intensity на 10л та 10 концентратори Angel-5S, волюметричні та шприцеві інфузійні насоси.

Централізована клініко-діагностична та імунологічна лабораторії лікарні були дообладнані комплектом для проведення методом імуноферментного аналізу (ІФА) – аналізатором критичних станів OPTI CCA-TS2, автоматичним коагулометром Coag L та гематологічним аналізатором ВС-5150.

З 01.04.2020 року в лікарні впроваджена медична інформаційна система «МедІнфоСервіс». Успішному веденню електронних медичних записів передувала участь нашого закладу у пілотному проекті щодо впровадження системи діагностично-споріднених груп.

У 2019 році комісією МОЗ України лікарні підтверджено вищу акредитаційну категорію. Система управління якістю медичної допомоги закладу сертифікована відповідно вимог ДСТУ ISO 9001.