Відділення Ендоваскулярної нейрохірургії та радіології

Садовський Олександр Олександрович

Завідувач, Лікар — нейрохірург

I категорія Закінчив у 2005 році Ужгородський національний університет, Диплом «Лікувальна справа» АК №27228469 Сертифікат «Нейрохірургія» № 80 від ...

У серпні 2023 року в лікарні було створено нове відділення «Ендоваскулярної нейрохірургії та радіології» на 15 ліжок.

У відділенні наявна сучасна система рентгенівська ангіографічна Artisone стаціонарна цифрова Simens Health care, яка була закуплена за кошти Державного бюджету України у 2021 році за програмою КПКВК 2301220 «Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-техничної бази закладів охорони здоров’я» та була отримана лікарнею централізовано, згідно розподілу МОЗ і введена в експлуатацію у 2023 році.

Це суттєво збільшило потенціал лікарні в боротьбі з інсультами та цереброваскулярними захворюваннями, які знаходяться на другому місці в структурі смертності в Україні, та нажаль, кількість випадків щороку невпинно зростає.

Ендоваскулярні операції допомагають у лікуванні великої кількості захворювань, що вражають різні частини або органи тіла. Це робить такий тип хірургії дуже універсальним – завдяки вищому рівню безпеки, мінімальним ризикам та короткому часу відновлення, у порівнянні з відкритими операціями.

Відділення «Ендоваскулярної нейрохірургії та радіології» надає екстрену та планову високоспеціалізовану медичну допомогу, працює в цілодобовому режимі.

Також ангіографічне обладнання розширяє перелік та дозволяє оперативно надавати допомогу та проводити обстеження пацієнтів на судинні захворювання, онкопатологію та інші хірургічні захворювання, які до цього були обмежені через відсутність сучасної ангіографічної системи та які виявити і лікувати іншими методами не вдається.

Застосування даних методик вимагає високого рівня підготовки медичного персоналу, швидкої та координованої роботи на кожному етапі надання допомоги пацієнту.

Відбір хворих для обстеження та оперативного лікування здійснюється профільними спеціалістами поліклінічного консультативно-діагностичного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР за направленням сімейних лікарів та профільних спеціалістів ЗОЗ області або ургентно.

У відділенні планується відкриття рентген-хірургічного блоку спеціалізованого на нейроінтервенціях, відповідно до клінічного маршруту пацієнта з інсультом, після цього КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР буде єдиним закладом в області, що надає невідкладну медичну допомогу хворим на всі види інсульту.