Відділення мікрохірургії ока – лідер високопрофесійної офтальмологічної допомоги області, єдине в області відділення, яке надає допомогу цілодобово. Висока кваліфікація лікарів, наявність найсучаснішої апаратури для діагностики та оперативного втручання забезпечують точну діагностику, ефективне лікування, швидке відновлення зору.
Основнінапрямки роботи відділення:
- Мікрохірургія катаракти (факоемульсифікація катарактиз імплантацією різних видів інтраокулярних лінз світових виробників в т.ч. мультифокальних, торичних), розрахунок сили штучного кришталику та операційне супроводження за допомогою сучасної навігаційної системи «VERION Image Guided System»компаніїAlсon США;
- Лікування та хірургія глаукоми (лазерна іридотомія, селективна лазерна трабекулопластика, лазерна трабекулопластика, синусотрабекулектомія, синусотрабекулостомія, глибока непроникаюча склеректомія, використання дренажних систем);
- Лікування та хірургія захворювань сітківки, скловидного тіла (відшарування сітківки, епіретинальний фіброз, макулярні розриви, діабетична ретинопатія, вікова макулодистрофія, гемофтальм): широко впроваджені технології лікування патології сітківки – вітреоретинальна хірургія, інтравітреальні ін’єкції анти-VEGF (Айлія), які дозволяють боротися зі слабозорістю у хворих з тромбозами вен сітківки, віковою макулодистрофією та патологією сітківки при цукровому діабеті;
- Лазерні хірургічні втручання – лазерна коагуляція сітківки, селективна лазерна трабекулопластика, дисцизія вторинної катаракти, іридотомія, сінехіотомія;
- Офтальмоонкологія (видалення пухлин різної складності), в т.ч. з використанням радіохвильового ножа;
- Окулопластика (операції з приводу вивороту, завороту, птозу повік, пластичні операції), пластика верхнього та нижнього склепіння кон’юнктиви, в т.ч. використовуючи слизову губи;
- Хірургія патології сльозових шляхів;
- Лікування запальних захворювань очей; лікувальна кератопластика, аутосклеропластика, з використанням ксенобіоімпланту;
- Екстренна допомога при травмах органа зору;
- Захворювання та стани, які потребують невідкладної допомоги, в т. ч.
– гостре судинне ураження (тромбоз, емболія центральних судин сітківки та їх гілок, тощо.
Виконання цих напрямків роботи забезпечується наявністю у відділенні найсучаснішої апаратури. Для проведення мікрохірургічних операцій використовуються багатофункційні офтальмохірургічні системи кращих світових виробників: Alcon «Constellation», Bausch+Lomb «Stellaris», «Мillenium». Комп’ютерний статичний периметр Centerfild-2 для ранньої діагностики та моніторингу глаукоми, захворювань сітківки.
Операції виконуються на сучасних мікроскопах OPMI LumeraT та OPMIVISU 160 від компанії CarlZeiss. Розрахунок інтраокулярної ІОЛ за допомогою сучасної навігаційної системи «VERION Image Guided System» компанії Alсon США.
Офтальмологічна система Constellation Vision System використовується для операцій при різних патологіях переднього і заднього відрізків ока, серед яких:
• відшарування сітківки;
• гемофтальм і помутніння склоподібного тіла різного генезу;
• проліферативна діабетична ретинопатія;
• епіретінальних фіброз склоподібного тіла;
• фіброз сітківки різного генезу;
• набряк макулярної зони сітківки;
• макулярної розрив;
• посттромботична ретинопатія;
• інтравітреального хірургія при травмах ока;
• підвивих кришталика;
• вивих кришталика в склоподібне тіло;
• хірургічна дісцизія задньої капсули (при високій міопії, фіброзі задньої капсули кришталика);
• катаракта різного ступеня щільності.
Переваги и особливості Constellation Vision System
- Висока швидкість роботи в поєднанні з максимальною точністю. Цикл манипуляцій дозволяє офтальмохірургу працювати в максимально можливому на сучасному етапі наближенні до сітківки і ефективно виконувати точні та складні процедури;
- Дивовижна точність роботи досягається за рахунок управління за допомогою нової технології – спеціальної запатентованої торсіонної рукоятки OZil Torsional Handpiece;
- Можливість введення всіх найточніших налаштувань по індивідуальним особливостям пацієнта;
- Система дозволяє забезпечити стабільність внутрішньоочного тиску (ВОТ), яке контролюється спеціальним датчиком. У режимі реального часу він відстежує всі зміни ВГД і своєчасно забезпечує необхідне реагування в разі виникнення проблем. Дане обладнання визнано одним з кращих в своєму класі і використовується провідними клініками світу.
Наші переваги:
– 13 високопрофесійних лікарів-офтальмологів, які постійно підвищують свою кваліфікацію на всеукраїнських та закордонних конференціях;
– проводимо до 4 тис. операцій щорічно;
– проведення повної діагностики органа зору у відділенні;
– мультидисциплінарний підхід – можливість консультацій суміжних спеціалістів – кардіолог, невролог, отоларинголог, щелепно-лицевий хірург, ендокринолог та інші);
– обладнання для оперативного лікування від світових лідерів-виробників;
– надання постійної допомоги пацієнтам з віковою катарактою, глаукомою, набухаючою катарактою, підвивихом кришталика;
– введення інтравітреальних ін’єкцій препаратів (Айлія, кеналог) при цукровому діабеті, віковій дегенерації сітківки, тромбозі;
– цілодобове оперативне лікування травм та їх наслідків;
– висока європейська якість за помірною вітчизняною ціною;
– можливість цілодобового перебування та спостереження чергового лікаря;
– ми лідери в категорії «ціна-якість».
Історія відділення
Відділення засноване 20 травня 1955р., а в 1973 році в Чернігівській області з’явився перший операційний мікроскоп і впроваджені сучасні мікрохірургічні технології, в тому числі перша імплантація штучного кришталика проведена в 1989 році зав. відділенням Ярошенко О.К.
В 1978р. на базі відділення був організований обласний офтальмо-травматологічний центр з цілодобовим чергуванням кваліфікованих офтальмохірургів та операційних медсестр.
З 2001 року у відділенні впроваджені лазерні методи лікування очних хвороб, першим лікарем в області, який опанував і активно використовує зараз лазерні методики, став Лютницький Ігор Миколайович.
В 2003 р. на новому високотехнологічному обладнанні світових виробників операцію методом факоемульсифікації катаракти – ультразвукового видалення катаракти – вперше серед лікарів області виконала завідуюча відділенням Биховець Ірина Іванівна. На сьогоднішній день ця операція стала повсякденною і виконується переважною більшістю лікарів відділення.
З 2011 р. завдяки забезпеченню найсучаснішою апаратурою, включаючи офтальмологічні мікрохірургічні системи, мікроскопи, лазери виконуються операції на сітківці та скловидному тілі, які зараз проводить лікар вищої категорії з великим стажем роботи в цьому напрямку Уразов А. Ж.
До обласної лікарні протягом року з різними захворюваннями очей звертаються більше 15 тис. пацієнтів. З них понад 4000 оперуються. При лікуванні таких хворих акцентується увага на «хірургії одного дня».
В основні завдання обласного центру входить розробка пріоритетних напрямів розвитку офтальмології, зменшення рівня ускладнень, інвалідності та сліпоти, особливо важливими напрямками є рання діагностика та лікування глаукоми та діабетичної патології сітківки.
Відділення мікрохірургії ока є базою для навчання студентів, інтернів, в якому розробляються та впроваджуються новітні форми та методи профілактики, діагностики та лікування захворювань ока спільно з кафедрами вищих навчальних медичних закладів, науково-дослідних інститутів.
Ви можете звертатися за діагностично-лікувальною допомогою у відділення, якщо у Вас:
– різко погіршився зір і є гіпертонічна хвороба, цукровий діабет;
– вікова, травматична та вроджена катаракта;
– астигматизм;
– немає компенсації внутрішньоочного тиску при глаукомі;
– пресбіопія і у Вас є бажання позбутися окулярів;
-захворювання сітківки та зорового нерву;
-хронічні запальні захворювання повік та наявні запальні ущільнення
рубці, дефекти, інші кометичні дефекти повік, заворіт, виворіт, блефаро-дерматохалязис, вікові зміни повік;
– екзофтальм, що супроводжує захворювання щитоподібної залози.
Лікарі та медсестри постійно удосконалюють свій професіоналізм. Лікарі відділення постійно приймають участь у проведенні обласних науково-практичних конференціях та міжнародних з’їздах, симпозіумах, тісно співпрацюють з провідними профільними всеукраїнськими інститутами та центрами.
Для Вашого комфортного перебування відділення має двух- та одномісні палати зі зручностями, цілодобово працює ввічливий кваліфікований медперсонал.
Ми на фоні суперсучасного оптичного когерентного томографа- ангіографа DRI OCT TRITON.
DRI OCT Triton виконує кольорові фотографії очного дна високої роздільної здатності та зображення флюоресцентної ангіографії.
Завдяки оптимізованій довжині хвилі скануючого світла (1050 нм), забезпечується краще проникнення у глибші шари ока. Світло з такою довжиною хвилі краще проникає через катаракту, крововиливи, кровоносні судини та склеру, добре візуалізує всю судинну оболонку.
Швидкість в 100 000 A-сканів за секунду надає більшу кількість сканів для створення одного зображення B-скану. Більш інформативні зображення покращують ефективність та якість діагностики.
Висока проникаюча здатність світла від частотно-модульованого джерела дозволяє з легкістю чітко візуалізувати глибокі шари ока, такі як хоріоідея та склера. Ще одна перевага SweptSource OCT — це можливість за одне сканування чітко візуалізувати й склоподібне тіло, і хоріоідею в одному зображенні. Topcon DRI OCT Triton підвищує якість візуалізації як зовнішніх структур сітківки, так і глибоких патологічних змін. Topcon DRI OCT Triton автоматично виявляє сім меж, у тому числі хоріо-склеральний інтерфейс. 12 мм B-скан одночасно охоплює область макули та диск зорового нерва.
Невидима довжина хвилі 1050нм не відвертає увагу пацієнтів. Пацієнти не бачать промінь сканування, і це є перевагою під час роботи з особами похилого віку та дітьми. Це зменшує артефакти руху та покращує повторюваність, крім того, обстеження не потребує розширення зіниці, що значно прискорює процедуру.
Одночасне широке 3D-сканування (12 мм х 9 мм)-одночасно охоплює область макули та диск зорового нерва. Лінійне/п’ятилінійне хрестоподібне/радіальне сканування надає карти товщини та чіткі зображення B-сканів з 3D-даних. Цей режим забезпечує макулярний аналіз, карти товщини RNFL, GCL+IPL, RNFL+GCL+IPL та нормативний аналіз; всі дані, що підтверджують діагнози макулярних аномалій або глаукоми.
Система відстеження SMART Track-для компенсації постійно присутніх мимовільних рухів ока (мікросаккад). Topcon DRI OCT Triton доповнено модулем для візуалізаціїпереднього сегмента, що робить Swept Source універсальним діагностичним інструментом для візуалізації як передньої, так і задньої камери. Модуль переднього сегмента дозволяє отримати чіткі зображення навіть на периферії рогівки та в глибині передньої камери.
Надсучасний лазер OptoSLTOptoYag для селективної трабекулопластики (лазерне лікування глаукоми), лазерної дисцизії вторинної катаракти, спайок та плівчастих утворень переднього відрізка ока.
Сучасна хірургія повік та косметичні операції неможливі без використання радіохвильового ножа, який представлений на фото. За його допомогою операції проводяться без крові, точно, дозовано та мають відмінний косметичний ефект.
Сучасний компютерний периметр Centerfild 2 призначений для статичної, кінетичної та кольорової периметрії, а також для визначення порогової чутливості сітківки. Він незамінний для ранньої діагностики та моніторингу глаукоми, захворювань сітківки.
Точний розрахунок сили інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) відбувається за допомогою сучасної навігаційної системи «VERION Image Guided System» компанії Alсon США, яка крім модуля розрахунку, має модуль для інтраопераційного контролю за ходом операції та вказує необхідну вісь ІОЛ (особливо це важливо при астигматизмі (імплантації торичної ІОЛ).
Лазер фотокоагулятор «PUREPOINT» з довжиною хвилі 532 нм використовується для лазеркоагуляції сітківки, помутнінь скловидного тіла, можливість інтравітреальної лазеркоагуляції при відшаруваннях сітківки, вітреомакулярний тракційний синдром.