З циклу «Роздуми офтальмохірурга»
Нещодавно на фейсбучних теренах відбулася невеличка дискусія про те , чому приватна офтальмологічна допомога така високовартісна, але якісна та вкрай прогресивна, а державна теж дорога, але, як то кажуть, «відстійна»😁. В цьому контексті згадав непоганий анекдот про вірменина та грузина, які тривалий час мовчки, напружено їдуть в одному купе. Через якийсь час вірменин не витримує і істерично каже:
– Армянє лучше чєм грузіни!😁
-Чєм лучше? -запитує опонент.
-Чєм грузіни!- відповідає той.
А якщо серйозно, то надзвичайно популярно серед широкого загалу репрезентувати державну офтальмологічну службу як купку недолугих людей, противників прогресу😁, які в печері, вбрані в шкури мамонтів, кам’яними сокирами рубають катаракти і додаючи жаб’ячі лапки в альбуцид намагаються щось там лікувати.
Мені не соромно за жодного з моїх колег! Кожен з них ентузіаст своєї справи і зацікавлений в професійному зростанні, щорічно бере участь у великій кількості наукових конференцій, в тому числі і міжнародних! Минулого року в Парижі на конгресі європейського товариства рефракційних та катарактальних хірургів наше відділення було представлене п’ятьма, на хвилиночку, лікарями! В данний час на базі відділення виконуються дві дисертаційні роботи!!! То як вам?😜
Мені не соромно за наше обладнання! Все це сучасні та високотехнологічні зразки провідних світових виробників (як операційне так і діагностичне). На жаль тільки одним обладнанням не виконаєш оперативне втручання і не проведеш лікування – пацієнтам доводиться купувати витратні матеріали, а це дорого і непідйомно для державного бюджету, але в приватних структурах це теж не безкоштовно.
Нерідко чую такий аргумент: «Навіщо вам та лікарня? В приватній клініці прооперуєтесь і гайда додому!» Так, дійсно, офтальмохірургія, на сьогодні, це хірургія одного дня, амбулаторна хірургія, але не для наших реалій! Погодьтеся, навіть у випадку ідеально виконаної операції пацієнтам потрібний динамічний нагляд, особливе лікування! Добре якщо це жителі великих міст, які мають доступ до такого виду допомоги, але якщо пацієнт з глухого села, як це часто буває, спробуй доберись до райцентру по розбитих дорогах, особливо взимку, та посиди в черзі з прооперованим оком, або знімай житло в місті, теж не задарма, до речі.
Перебуваючи в багатопрофільній лікарні наші пацієнти мають доступ до якісної лабораторної діагностики, можуть бути проконсультовані без проблем будь-яким фахівцем (кардіологом, неврологом тощо), отримати необхідну екстренну допомогу, в разі потреби, а це, в основному, люди похилого віку і трапляються різні ситуації. В післяопераційному періоді лікуючий лікар завжди поряд, та й перебування в стаціонарі нетривале – від одного до декількох днів, по ситуації. Втім, вибір завжди залишається за пацієнтом! Щиро ваш Ігор Лютницький.
P.S. Дякую, якщо дочитали до кінця😁 За сучасними мірками текст немалий, не кожен здолає😂😂😂