Приймальне відділення +380(4622) 5-35-20
HealthFlex
×
  • ГОЛОВНА
  • Про лікарню
    • Загальне
    • Документація
    • Історія
    • Адміністрація
    • Рада медичних сестер
    • Основні показники закладу
    • Структура обласної лікарні
  • Відділення
    • Структурні підрозділи лікувально-діагностичного профілю
    • Хірургічні
    • Параклінічні відділення
    • Поліклінічне консультативно-діагностичне відділення
    • Інформаційно-аналітичний центр
  • Новини
  • Оприлюдення
    • Медичні засоби
    • Залучена допомога
    • Постанова КМУ №710
  • Контакти

У ЧЕРНІГОВІ МЕДИКИ УСПІШНО ВИКОНУЮТЬ ОПЕРАЦІЇ ЗА НОВОЮ МЕТОДИКОЮ

У ЧЕРНІГОВІ МЕДИКИ УСПІШНО ВИКОНУЮТЬ ОПЕРАЦІЇ ЗА НОВОЮ МЕТОДИКОЮ
19.02.2020Кузіна ОленаНовини
На варті здоров’я. У відділенні торакальної хірургії обласної лікарні наші медики активно використовують новітні, високотехнологічні методи лікування хворих із широким спектром патологій органів грудної клітки, рятуючи життя людей.

Відділення це відкрилося в 2016 році, але за цей час зроблено багато. І перспективи розвитку – чудові! Одразу ж приємне враження справляє саме відділення, де все нове – і меблі, й обладнання, тому пацієнтам – комфортно.

А я поспілкувався із завідувачем відділення торакальної хірургії, головним експертом управління охорони здоров’я облдержадміністрації за фахом «торакальна хірургія», лікарем вищої категорії, хірургом-онкологом Олегом Миколайовичем Лузаном. Розмова вийшла цікавою, і я дізнався чимало нового. Наприклад, чому замість флюорографії краще робити оглядову рентгенографію.

– Олегу Миколайовичу, Ви здійснюєте операції на грудній клітці?

– Так. «Торакс» латиною – це грудна клітка. Лікарі, що тут працюють, займаються хірургією легень, грудної стінки, стравоходу, середньостіння, серця, діафрагми.

– Як починався Ваш трудовий шлях?

– Народився я в Городні, у 2020-му мені виповнюється 51 рік. Мама працювала вчителькою, тепер – на пенсії, а батько був військовим. Тобто я – з учительського роду, й мені «пророкували» педагогічну стезю. Але я вирішив змінити сімейну традицію і стати лікарем. Як мама жартує, став лікарем, щоб не працювати вчителем, – посміхається. – Тож я закінчив Вінницький медінститут (зараз це – університет).

Під час навчання познайомився зі своєю майбутньою дружиною, Ларисою Валеріївною. Вона нині працює лікарем-ендоскопістом в обласній лікарні, кандидат медичних наук. До речі, 6 лютого їй виповнилося 50 років. У нас – син Ростислав, йому 31 рік, лікар-уролог – закінчив Київський медичний університет, працює в Празі, у Чехії.

– А до Чернігова Ви за розподілом приїхали? Чому стали саме спеціалістом із торакальної хірургії?

– Це – доля… Ми приїхали сюди за розподілом, шукали, де є місце. І ось з’ясувалося, що є вакансія торакального хірурга в обласному тубдиспансері. Там ми з дружиною більше 20-ти років працювали: я – за цією спеціальністю, а вона – ендоскопістом. Потім у 2016-му Андрій Михайлович Жиденко, головний лікар обласної лікарні (нині – генеральний директор цього закладу), запросив нас на роботу. Справа в тому, що відкрилося відділення торакальної хірургії. Я погодився, і це відділення очолив. У нас тут зараз працює 30 осіб. Крім мене, ще двоє лікарів-ординаторів. Досвідчений фахівець, лікар вищої категорії Яків Іванович Іващик – також хірург-онколог, моя надія і опора. Адже одному було б дуже складно створювати й розвивати таке відділення. А так я завжди можу на нього покластися, ми – друзі. У нас трудиться і молодий лікар – Роман Юрійович Кравченко, котрий пройшов спеціалізацію і здобув фах торакального хірурга, вже має другу категорію та готується вступати в аспірантуру.

До речі, ми – базове відділення кафедри онкології Харківської медичної академії післядипломної освіти, з якою підписаний контракт про співпрацю на рівні керівників наших закладів у 2019 році.

– Отже, займаєтеся всіма патологіями грудної клітки, зокрема й раком легень?

– Авжеж. Це – єдине таке повнопрофільне відділення на Чернігівщині. Є ліжка в онкоцентрі, в тубдиспансері, однак повнопрофільне відділення – одне, в нашій обласній лікарні. Ми з Яковом Івановичем пройшли спеціалізацію і отримали сертифікати онкоторакальних хірургів. Також лікуємо нагнійні захворювання легенів і плеври, травми грудної клітки, захворювання стравоходу та діафрагми, внутрішні кили (грижі) діафрагми, а ще – пошкодження реберного каркасу, пухлини середостіння (простір між легенями), нервові, доброякісні пухлини, вогнепальні поранення…  Оперували бійців, які отримали поранення в АТО.

– Тобто хворі з різними патологіями, важкі, тому така робота вимагає універсальних знань!

– Цим і цінні торакальні хірурги. Торік ми зробили 283 великі операції, а загалом – близько 800 операційних втручань. І головне – є перспективи для розвитку нашого відділення. Тим більше, що торік його доукомплектували сучасним, якісним відеоторакоскопічним обладнанням. Це – відеоапаратура для малоінвазивних втручань широковідомої німецької фірми «Шторц», яка дозволяє виконувати діагностичні і лікувальні втручання на органах грудної клітки з мінімальною операційною травмою для пацієнта. Хворих після цих втручань можна виписувати зі стаціонару на другу-третю добу, що особливо важливо в умовах реформування медичної галузі, коли основний акцент робиться на підвищення ефективності та зниження вартості лікування.

Дуже сподіваємося на генерального директора обласної лікарні (власне, це відділення – дітище Андрія Михайловича Жиденка). Він активно допомагає, забезпечує всім необхідним. Тож приміщення наші – капітально відремонтовані, тут усе абсолютно нове: і обладнання, й інструменти, і хірургічні меблі, зокрема операційні столи. От відомо, як тепер видалять жовчний міхур – робиться тільки кілька невеличких розрізів… Так само і у нас: буквально вже наступного дня після операції деякі пацієнти можуть навіть самотужки ходити. На Заході – 90 відсотків операцій саме так і роблять.

– Це ж і для хворої людини – значно легше, зручніше, комфортніше!

– Безперечно, тому це так важливо. Я був на стажуванні з малоінвазивної торакальної хірургії в Польщі, у Познані. Там – чудовий медичний центр! Була конференція й тут, у Чернігові, приїжджали польські колеги. Ми спілкувалися, обмінювалися досвідом. Потім провели ще одну конференцію з відеозв’язком. І це – цікаво не лише для нас, а й для польських медиків. Це – справді хороший взаємообмін і можливість отримати міжнародний сертифікат. Також я побував у Дюссельдорфі, в Німеччині, на міжнародній медичній виставці – переконався, що вибір є. Тому нове, сучасне обладнання позитивно впливає на діагностику та лікування, на увесь процес, це – зовсім інший рівень!

– Дехто дуже песимістично оцінює можливість порятуватися від раку за допомогою операцій…

– Знаєте, чим швидше пацієнт звернеться до нас, тим у нього буде більше шансів на одужання… Якщо це – рак легенів першого чи другого ступеня, то врятувати людину можна. Багато моїх пацієнтів після такої операції одужали і живуть далі. Однак, якщо хвороба вкрай запущена, то й шанси на порятунок – невеликі… Тому багато залежить і від самої людини. Бажано щороку робити оглядову рентгенографію, аби пересвідчитися, що все гаразд. Зробив собі – і рік можна жити спокійно.

– Але така рентгенографія – це ж опромінення!

– До Вашого відома, від флюорографії опромінення в кілька разів більше. Натомість ця рентгенографія – значно ефективніша для діагностування недугів. Тому я б радив робити саме оглядову рентгенографію, як це й відбувається на Заході, де давно вже відмовилися від масової флюорографії.

– Розкажіть, будь ласка, про нові технології, які застосуються у Вашому відділенні.

– До нас звертаються багато хворих, які за характером своєї патології потребують стентування дихальних шляхів або стравоходу. Це – хворі з рубцевими чи пухлинними стенозами (звуженнями) трахеї, бронхів або стравоходу. Вони не мають змоги нормально дихати чи харчуватися, що становить пряму загрозу їхньому життю. І в тому випадку, коли з якихось причин не можна виконати радикальне хірургічне втручання, на допомогу приходить стентування. Стент – це високотехнологічний внутрішній протез, який дозволяє утримувати повітроносні шляхи або стравохід людини у функціональному стані, тобто дозволяє дихати і їсти.

Ось – наприклад, такий випадок. Чоловікові – 57 років. Спочатку його прооперували в Києві з приводу раку стравоходу. Це надскладне операційне втручання – дві третини стравоходу замінили трубкою, зробленою з його шлунка. Втім, виникло ускладнення шва. Їжа почала потрапляти в плевральну порожнину, почалося гнійне запалення. Тож пацієнт потрапив до нас у вкрай важкому стані. Ми взялися рятувати його: займалися детоксикацією, здійснили стентування стравоходу. Стент – це такий ендопротез, внутрішній, покритий силіконом. Ми його ввели, він розправився і повністю закрив ту діру. І хворий знову почав нормально харчуватися – через рот. Він одужує – стент виконує свою функцію, тому сподіваємося, що благополучно випишемо хворого додому, у задовільному стані. Довжина стенту (китайського виробництва) – 18 сантиметрів… Ці складні операції у нашому відділенні стали вже регулярними.

А нещодавно вперше на Чернігівщині хворому з метастазами раку легенів у трахею виконано одночасно стентування трахеї та обох головних бронхів. Для цього використаний спеціальний біфуркаційний стент, встановлення якого набагато складніше для лікарів, ніж звичайного стента.

– Відчувається, що Ви по-справжньому любите свою роботу. Проте це – великі навантаження, зокрема й психологічні…

– Так, адже це – і вдень, і вночі. Постійно цим переймаюся, думаю про своїх пацієнтів… Звісно, потрібно мати здоров’я і фізичну силу, психологічну рівновагу. Тому я часто ходжу в тренажерний зал до відомого чернігівського спортсмена Андрія Киселя – вже шостий рік тягаю там залізо… Ще люблю водити автівку. Нам із дружиною подобається бувати на Закарпатті – їздимо до термальних джерел. А відпустку зазвичай проводимо за кордоном – майже пів світу вже об’їздили: багато країн Європи, а ще побували в Індії, Таїланді, а торік – в Танзанії та на острові Занзібар… Такі мандрівки – це насамперед яскраві враження, нові знання і чудовий відпочинок для душі й тіла! 

Спілкувався Сергій Дзюба

На фото: Олег Лузан

Джерело: http://speckor.net/u-chernigovi-medyky-uspishno-vykonuyut-operatsiyi-za-novoyu-metodykoyu/?fbclid=IwAR0TCqxGb-b4RR-Q39rWaKdkUoP6kPGzuZLHFqDG4B8qfVs4NnhgWrsGqAw

Недавні записи

  • 27.01.1923 – 27.01.2023 – 100 річчя з моменту заснування Чернігівського протитуберкульозного диспансеру
  • ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАЯВНІСТЬ ЗАЛИШКІВ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ НА 23.01.2023
  • (без назви)
  • Урочистості з нагоди Дня Соборності України
  • У Чернігівській обласній лікарні працюватиме ПЛР-лабораторія

Останні коментарі

Немає коментарів до показу.

Patient & Visitor Guide

Plan your visit to our Clinic

More

Ever wondered what a Health Coach does?

Visit our Health Coach Demo!

Categories

  • ! Без рубрики
  • Залучена допомога
  • Медичні засоби
  • НАРАДИ
  • Новини
  • Платні послуги
  • Постанова КМУ №710

Archives

  • Січень 2023
  • Грудень 2022
  • Листопад 2022
  • Жовтень 2022
  • Вересень 2022
  • Серпень 2022
  • Липень 2022
  • Червень 2022
  • Травень 2022
  • Квітень 2022
  • Березень 2022
  • Лютий 2022
  • Січень 2022
  • Грудень 2021
  • Листопад 2021
  • Жовтень 2021
  • Вересень 2021
  • Серпень 2021
  • Липень 2021
  • Червень 2021
  • Травень 2021
  • Квітень 2021
  • Березень 2021
  • Лютий 2021
  • Січень 2021
  • Грудень 2020
  • Листопад 2020
  • Жовтень 2020
  • Вересень 2020
  • Серпень 2020
  • Липень 2020
  • Червень 2020
  • Травень 2020
  • Квітень 2020
  • Березень 2020
  • Лютий 2020
  • Січень 2020
  • Грудень 2019
  • Листопад 2019

Text Widget

Fugiat dapibus, tellus ac cursus commodo, mauesris condime ntum nibh, ut fermentum mas justo sitters amet risus. Cras mattis cosi sectetut amet fermens etrsaters tum aecenas faucib sadips amets.

Tag Cloud

8 березня привітання

Calendar

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
« Січ   Бер »

За більш детальною інформацією, щодо консультацій з адміністративних або правових питань закладу, будь ласка звертайтеся за:

+38(04622) 5-30-20

[email protected]

14029, м. Чернігів, вул. Волковича 25

Latest News

Створенно ©2019 всі права захищенні
Розроблено для КНП "Чернігівська обласна лікарня" ЧОР