23 квітня своє професійне свято відзначають українські психологи
У науковому вжитку термін «психологія» вперше з’явився у XVI ст. Спочатку він належав до особливої науки, що займалася вивченням так званих душевних, або психічних явищ, тобто таких, що кожна людина легко виявляє у власній свідомості в результаті самоспостереження. Пізніше, у XVII-XIX ст., сфера досліджень психологів значно розширилася, включивши неусвідомлювані психічні процеси (несвідоме) і діяльність людини. З XIX ст. психологія стає самостійною експериментальною галуззю наукових знань.
Психологія – надзвичайна наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія формувалась упродовж століть і бурхливо розвивається в сучасних умовах. Таку роль психології в людському житті в ХХ столітті передбачив один із видатних психологів Жан Піаже. Він запевняв, що в ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. І це в дійсності так. Дев’ятнадцяте століття стало для психології століттям поступового зародження її як наукової дисципліни, видокремлення відповідних областей з філософії, медицини, точних наук.
Головне ім’я в історії оформлення психології як науки – Вільгельм Вундт. У 1879 році він відкрив першу в світі психологічну лабораторію, в якій проходили дослідження феноменів свідомості. Цей рік вважається роком народження психології як науки.
Саме початок двадцятого століття відзначився бурхливим зростанням декількох напрямів. З одного боку, активно розвивається психоаналіз – школа психотерапії, спочатку заснована на роботах Зігмунда Фройда, в яких людина описувалася як система з декількох незалежних структур особистості, що борються одна з одною – Воно (Ід), Я (Его), Над-Я (Супер-Его).
У США активно розвивається біхевіоризм – заснована Дж.Уотсоном школа психології. У Німеччині розвивається гештальт-психологія (М.Вертгеймер, К.Коффка, В.Келер).
У 1996 році створена Асоціація політичних психологів України, зразком якої послужила існуюча з 1978 року Міжнародна асоціація політичних психологів (International Society of Political Psychology, ISPP).
День психолога – свято молоде.
Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня. Спеціалісти психологи широко затребувані в суспільстві: вони працюють і в сфері освіти, і в медицині, і в рекламі. При кожній катастрофі на допомогу поспішають психологи кризових станів, при особистій біді людям допомагають медичні психологи, сотні фахівців в нашій країні дбають про переселенців і військових. Сімейні, дитячі, корпоративні, військові, шкільні, особисті – всі вони допомагають іншим людям розібратися в своїх проблемах, відкривають і показують їм ті ресурси, які ще є в запасі.
Виконуючи професійні функції, людина завжди реалізує себе як особистість. Достатній рівень психологічної компетентності дозволить майбутньому спеціалісту втілювати в життя власний творчий потенціал та сприятиме процесам соціальної та професійної адаптації.
Поздоровляємо наших психологів з їх професійним святом! Успіхів вам в вашій непростій роботі та наснаги!!!