12 жовтня – Всесвітній день зору

Всесвітній день зору – про роботу лікарів-офтальмологів розповідає Експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА з «Офтальмологія», лікар-офтальмолог Вищої категорії, завідувач відділення мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР ІРИНА БИХОВЕЦЬ.
Відновлення зору – така мета лікаря-офтальмолога при зустрічі з пацієнтами. Війна внесла свої корективи в роботі офтальмолога, а особливо оперуючого, з’явилася бойова травма ока, можна сказати очей, тому що випадки ураження обох очей, поєднані з іншими травмами, ставлять перед лікарем задачу оптимізувати діагностику та лікування вибухової травми та в короткий час зробити все можливе для відновлення зору.
Лікарі-офтальмологи Чернігівської обласної лікарні працюють в команді з іншими фахівцями – нейрохірургами, отоларингологами, щелепно-лицьовими хірургами, за допомогою невролога та психолога. При таких травмах важлива реабілітація, яка стосується не тільки відновлення зору, а й покращення косметичного ефекту при деформаціях та рубцях. Дякуючи адміністрації нашої лікарні у відділенні мікрохірургії ока для всього цього об’єму роботи є потужній арсенал апаратної «зброї» для проведення поглибленої діагностики, супутні матеріали для проведення оперативних втручань при патології на задньому відрізку ока (відшарування сітківки, видалення внутрішньоочних сторонніх тіл, крововиливах в середину ока, високоякісні штучні кришталики при хірургії катаракти).
Під час війни набагато частіше стали зустрічатися випадки, коли пацієнти звертаються з хронічними захворюваннями вже в занедбаних станах. Особливо це стосується глаукоми, перезрілої катаракти з підвивихами і навіть вивихами в скловидне тіло кришталиків, ускладненнями зі сторони ока при неконтрольованому цукровому діабеті. Ми звертаємо увагу, що значно збільшилася кількість пацієнтів з судинною патологією очей (тромбозами вен, порушеннями кровообігу в артеріях). Ці захворювання починаються з різкого зниження зору до повної його втрати та потребують невідкладної допомоги, тому дуже просимо наших пацієнтів звертатися при таких скаргах безпосередньо зразу до офтальмолога, відділення працює цілодобово.
Більш агресивно стала вести себе глаукома (навіть при нормальному внутрішньоочному тиску звужується поле зору, втрачається зір) і тільки поглиблена діагностика, та можна сказати агресивне лікування, допомагає його зберегти. В цих випадках проводиться корегування режиму крапель.
У відділенні микрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні є повний арсенал лазерних пристроїв, проводимо оперативні втручання при некомпенсованій глаукомі або різних її видах. Лікарі навчаються в Україні та за кордоном, мають великий досвід в наданні по всіх цих напрямках як в діагностиці, так і при проведенні оперативних втручань.
Колектив відділення мікрохірургії ока професіонали своєї справи!
Бережіть свій зір, вчасно звертайтеся за допомогою!