Міжнародний день радіології та День рентгенівських променів

Щорічно 8 листопада світ відзначає Міжнародний день радіології. У 2012 році за ініціативи Європейського товариства радіологів було вирішено святкувати день відкриття рентгенівських променів професором фізики Вільгельмом Рентгеном. 8 листопада 1895 року професор випадково відкрив промені невідомого походження, котрі почав називати Х-промінням.
Цікаво, що відкривачем Х-променів насправді був талановитий український вчений, доктор Стразбурзького університету, галичанин Іван Пулюй, який показав трубку, що випромінювала Х ще у 1881 році на міжнародній електротехнічній виставці, яка того часу була Меккою вченого люду. Цей винахід здобув Срібну медаль виставки, що, зважаючи на рівень представництва, було феноменально. Променева трубка Пулюя отримала б і золоту нагороду, якби учений взагалі розібрався тоді, які перспективи відкриває винахід Х-променів для науки. Через те, що виставка мала технічний характер, вчені на той час не розібрались в медичній цінності Х-променів. Ширші можливості фінансування та вищий рівень розвитку науки в Німеччині, звідки родом Рентген, посприяли тому, що ім’я Пулюя забулося, хоча його винахід з користю служив людям ще до офіційного відкриття рентгенівських променів.
Міжнародний день радіології вважається професійним святом для фахівців даної медичної галузі – радіодіагностів і радіотерапевтів різних напрямків.
Міжнародний день радіології – це щорічний захід, метою якого є підвищення обізнаності про цінність, яку ця наука вносить у безпеку обслуговування пацієнтів, та покращення розуміння важливості ролі радіологів у континуумі охорони здоров’я.