Безпечного куріння не існує. Електронні пристрої для куріння також шкідливі
Електронні пристрої для куріння небезпечні для здоров’я, як і звичайні сигарети.
Відповідно до звітів Всесвітньої організації охорони здоров’я, опублікованих у 2020 році, ці пристрої становлять серйозну загрозу як для здоров’я курця, так і людей довкола.
Детальніше: https://cutt.ly/ybesTlD https://cutt.ly/jbesVfi
Деякі факти:
Е-сигарети з нікотином та тютюнові вироби для нагрівання викликають звикання так само, як і звичайні сигарети.
Вживання електронних пристроїв для куріння може викликати серцево-судинні, онкологічні захворювання, хвороби органів дихання.
Вторинний тютюновий дим, що виділяється при курінні цих пристроїв, також може становити ризики для здоров’я.
Оскільки куріння електронних пристроїв для куріння уражає легені та ослаблює імунітет, то в курців цих гаджетів вищий ризик ускладнень при інфікуванні COVID-19.
Більшість досліджень, які говорять про знижені рівні шкідливих речовин у тютюнових виробах для нагрівання, було виконано на замовлення тютюнових корпорацій і з певними маніпуляціями. Тому результати цих досліджень викликають сумніви https://cutt.ly/7begn3O
Безпечного куріння не існує. Тому у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №4358, який зможе законодавчо захистити населення від маніпуляцій тютюнової індустрії.
Кидай курити зараз!
Отримай консультацію у діджитал фахівця https://www.who.int/ru/news-room/spotlight/using-ai-to-quit-tobacco Сайт (допомога у припиненні куріння) http://stopsmoking.org.ua/
Використання електронних сигарет і систем для нагрівання тютюну та COVID-19
Насамперед, важливо розуміти, що вживання будь-яких виробів, що містять тютюн або нікотин, є шкідливим для здоров’я. Використання електронних сигарет та систем для нагрівання тютюну (iQOS, Glo) не є безпечним та становить ризики для організму. В результаті куріння цих пристроїв курець вдихає пару або дим, що негативно впливає на дихальну систему загалом і легені зокрема, та може їх руйнувати[16]. Епідемія EVALI (e-cigarette, orvaping, productuse-associatedlunginjury – ушкодження легень, спричиненевживанням електронних сигарет, або вейпінгом), що сталася минулого року в США, є яскравим доказом того, як куріння електронних сигарет може вплинути на людські легені. Було госпіталізовано близько 3 000 осіб, з який майже 70 померли від важких пошкоджень легень, спричинених використанням електронних сигарет[17].
І хоча досліджень, які б доводили зв’язок між курінням електронних сигарет чи систем для нагрівання тютюну та ризиками ураження і впливом на перебіг захворювання COVID-19 ще не проводилося, є дані, які свідчать про негативний вплив цих продуктів на серцево-судинну та дихальну системи [16], що може підвищувати ризики зараження коронавірусом та провокувати ускладнення під час перебігу хвороби.
Куріння кальянів та COVID-19
Куріння кальянів також негативно впливає на дихальну та серцево-судинну системи [18], збільшуючи ризик захворювань, включно з ішемічною хворобою та хронічною обструктивною хворобою легень [19].
Як правило, кальян курять у компанії, передаючи трубку (шланг) по колу. Шланг і колба кальяну є сприятливим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів, а кальяни, які продають у кафе, барах чи нічних клубах, що, до речі, є порушенням чинного законодавства, не стерилізують після кожного сеансу використання. Ці фактори збільшують вірогідність передачі інфекційних захворювань між курцями кальяну, при чому індивідуальний мундштук від цього не рятує [18]. Дані досліджень свідчать, що використання кальяну пов’язане з підвищеним ризиком передачі респіраторних вірусів, вірусу гепатиту С, вірусуЕпштейна-Барр, вірусу герпесу, туберкульозу, геліобактерапілорі та аспергілла [20]. COVID-19 також можна віднести до вірусів, які передаються при спільному курінні кальяну, оскільки курець видихає краплі пари, які переносять SARS-Cov-2 [21]. Окрім того, куріння кальяну у групі людей саме по собі становить ризики, оскільки порушує правило фізичного дистанціювання.
Вторинний тютюновий дим та COVID-19
Давно доведено, що вдихання вторинного тютюнового диму (диму, що виділяється з сигарети або видихається курцем) становить загрози і ризики для здоров’я, оскільки має негативний вплив на серцево-судинну та дихальну системи, може викликати онкологічні захворювання. Наприклад, у пасивних курців ризик ішемічної хвороби серця підвищується на 25-30%, а раку легень на 20-30% [22]. І хоча даних щодо зв’язку між пасивним курінням та COVID-19 ще немає, можна припустити, що пасивні курці все ж мають вищі шанси захворіти на коронавірус, а також мати ускладнення при перебігу захворювання.