17 травня 2021 року медрада за 1 квартал
17 травня 2021 року в Чернігівській обласній лікарні під головуванням генерального директора закладу Жиденка А.М. відбулося засідання медичної ради, де обговорювалися питання: «Підсумки роботи відділень і служб обласної лікарні за I квартал 2021 року».
Голова медичної ради Жиденко А.М. у вступному слові наголосив, що у закладі пацієнтам надається багатопрофільна висококваліфікована спеціалізована медична допомога відповідно до існуючих медико-технологічних стандартів. В рамках впровадження реформи в Україні щодо медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ укладено договори за 18 пакетами. Сьогодні у закладі оновлюється та поповнюється високотехнологічне медичне обладнання та апаратура, оптимізується робота структурних підрозділів лікарні, створюються та відкриваються нові сучасні відділення, які відповідають вимогам сьогодення.
Медичний директор з лікувально-діагностичної роботи Чобітько В.М. у своєму виступі відмітив, що у зв’язку із введеними карантинними заходами на території України для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, обсяги надання стаціонарної та амбулаторної медичної допомоги у закладі дещо зменшилися у порівнянні з I кварталом минулого року. Проте, підвищення якості медичної допомоги в т.ч. ресурсного забезпечення, упровадження новітніх методик діагностики, лікування, удосконалення існуючих медичних, дали змогу забезпечити надання медичної допомоги населенню області на достатньо високому рівні. За Програмою медичних гарантій за I квартал 2021 року спеціалізовану медичну допомогу у стаціонарних відділеннях отримали 4409 хворих.
Протягом І кварталу 2021 року надійшло 7 подяк від пацієнтів, які лікувались у відділеннях обласної лікарні, із них: 3 – колективу хірургічного торакального відділення, по 1 – ревматологічного, гострих інсультів, ФМЛ, медичної реабілітації та ПД, хірургічного відділення. Скарг не було.
Медичний директор з хірургії Лінник А.О. розповів присутнім про роботу хірургічної служби обласної лікарні. Було зазначено, що в умовах пандемії робота хірургічної служби закладу була спрямована на надання переважно екстреної медичної допомоги.
Спеціалістами хірургічної служби обласної лікарні за I квартал 2021 року виконано 2866 оперативних втручань, при цьому хірургічна активність склала 100,0%.
Проведено 192 ендоскопічних операцій стаціонарним хворим.
За звітний період виконано 615 оперативних втручань та досліджень на серцево-судинній системі з використанням рентгенівської кардіоваскулярної системи ангіографічного комплексу «ALLURA Centron PHilips». Стосовно роботи ангіографічної установки слід відмітити, що обсяг діагностичних та лікувальних процедур розширюється, лікарі обласної лікарні самостійно виконують ендоваскулярні втручання. Також позитивним є певний досвід лікування шлунково-кишкових кровотеч методом емболізації артерій черевної порожнини.
План ліжко-дня виконаний на 85.92%, середня тривалість лікування 11.1 дня.
За звітний період лікарями ендоскопічного кабінету виконано 1259 досліджень. Широко використовується загальне знеболення під час виконання ендоскопічних досліджень.
Таким чином, можна вважати, що робота хірургічної служби обласної лікарні у І кварталі 2021р. здійснювалась у складних умовах, але на належному рівні. Більше було проліковано важкохворих з складною та занедбаною патологією, перебіг якої обтяжувався важкими супутніми хворобами у стані декомпенсації, у т.ч. післяковідним синдромом. Завданнями на наступні звітні періоди залишаються організація роботи та готовність відділень хірургічного профілю працювати в умовах пандемії, спрямованість на екстрену хірургічну допомогу, покращення кадрового та матеріально-технічного забезпечення структурних підрозділів, тощо.
Завідувач поліклінічного консультативно-діагностичного відділення Губко М.М. розповів присутнім про роботу відділення.
Пріоритетними напрямками діяльності поліклініки у I кварталі 2021 року були:
- робота підрозділу в умовах обмежувальних заходів викликаних вірусом COVID-19;
- удосконалення ведення електронних медичних записів.
У зв’язку з введенням обмежувальних заходів з приводу інфекційних захворювань викликаних вірусом COVID-19 зроблені корективи у діяльності поліклініки. Посилені заходи протиепідемічної безпеки, медичний персонал забезпечений засобами індивідуального захисту. Відділення забезпечене достатньою кількістю дезінфікуючих засобів та засобів для антисептичної обробки рук.
На виконання наказу МОЗ України від 20.05.2020 року №1227, щодо обстеження хворих перед госпіталізацією у стаціонарні відділення лікарні на наявність COVID-19, організовано додатковий маніпуляційний кабінет по забору біологічних матеріалів для проведення лабораторного тестування з використанням імуноферментного аналізу (ІФА) – виконано 2320 аналізів.
Обсяги надання амбулаторної медичної допомоги за I квартал 2021 року у відділенні дещо зменшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, звернулося до лікарів 17884 осіб.
На особливому контролі була робота по введенню в електронну систему охорони здоров’я України інформації про прийнятих хворих та проведені медичні втручання, з медичним персоналом проведенні заняття по передачі інформації про проведені обстеження до E-Health.
Піднімались питання роботи поліклініки, які потребують вирішення у найближчий час:
- придбання комп’ютерної техніки;
- провести ремонтні роботи коридору та кабінетів III поверху поліклініки;
- провести реорганізацію та ремонт реєстратури відповідно до запропонованої схеми з облаштуванням електронного графіку роботи лікарів, робочого місця оператора для запису пацієнтів на прийом за телефоном та в режимі online та облаштуванням місць очікування для пацієнтів;
- необхідно зробити поглиблений аналіз структури випадків невідповідності прийомів жодному пакету/послузі. Згідно договору з НСЗУ, однією з підстав прийому хворих в амбулаторних умовах є самозвернення у невідкладному стані. На сьогодні немає переліку невідкладних станів, при яких прийом здійснюється за самозверненям і не потребує електронного направлення (це профілактичні медичні огляди співробітників лікарні, звернення пацієнтів без електронного направлення, звернення пацієнтів, які не заключили декларацію з сімейним лікарем, можливо інші причини).
- упорядкувати прийом пацієнтів за направленням – МСЕК, судово-медичної експертизи, військомату, відомчих медичних закладів (МВС, СБУ).
Лютницька І.О. – завідувач імунологічної лабораторії детально розповіла про матеріально-технічну базу, дослідження, які виконуються серологічним та імунологічним відділами, як здійснюється внутрішньолабораторний контроль якості.
Завдяки відкриттю у складі лікарні імунологічної лабораторії значно збільшилась кількість досліджень з 6713 у I кварталі 2020р. до 31957 у I кварталі 2021р.
Перспективи розвитку імунологічної лабораторії – придбання Імунохемілюмінесцентного аналізатора Maglumi 1000.
Підводячи підсумки засідання, голова медичної ради Жиденко А.М. наголосив, що з метою подальшого удосконалення роботи відділень і служб лікарні на II квартал 2021р. необхідно звернути увагу на ряд питань, які потребують доопрацювання і вирішення у найближчий час:
- потребують постійного контролю показники використання ліжкового фонду, післяопераційної летальності;
- впровадження нових методів діагностики та лікування хірургічних хвороб з використанням нового обладнання;
- внесення інформації до МІС щодо наданих послуг;
- здійснювати контроль за санепідрежимом у структурних підрозділах лікарні;
- забезпечити пацієнтам діагностично-лікувальний процес на основі затверджених клінічних протоколів та маршрутів, тощо.