Обласна лікарня готова до роботи в екстремальних умовах
Через російську агресію та активні бойові дії на території Чернігівщини, лікарняні заклади часто-густо змушені були надавати медичні послуги в умовах надзвичайних ситуацій. Наприклад, іноді доводилося здійснювати ургентні оперативні втручання у підвальних приміщеннях за практичної відсутності світла та води, готувати їжу пацієнтам на відкритому вогні, а під час повітряних тривог та ракетно-бомбових ударів перевозити хворих до більш безпечних місць.
Нині ж, враховуючи цей досвід, медичні заклади працюють, як над відновленням своєї інфраструктури, так і над забезпеченням роботи альтернативних джерел живлення.
Ось, що розповів Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко:
«Дякуючи Міністерству охорони здоров’я України, обласній владі, а також благодійним та волонтерським організаціям, наша лікарня повністю забезпечена сучасними генераторами. Тобто, у закладі встановлено необхідну кількість альтернативних джерел електроживлення для безперервної роботи всіх підрозділів закладу. Крім того, ми ще зробили додаткове замовлення на кілька генераторів потужністю 110 кіловат. Таким чином, ми готові для раптових відключень електрики та, не дай Боже, посилення активних бойових дій. На жаль, в нас є досвід, коли у лютому-березні хірургічні операції, ургентна допомога пацієнтам надавалася у дуже і дуже складних умовах.
Втім, якщо над забезпеченням безперебійного електро-та водопостачання ми працюємо доволі успішно, надходження тепла до наших корпусів до настання холодного періоду року – одна з головних проблем закладу на сьогодні. Звісно, що найбільше без тепла страждають операційні, перев’язувальні, процедурні кабінети, інші відділи, так би мовити, «критичної інфраструктури». Але технічно ми ці питання вже відпрацювали і вважаю, що до кінця серпня ми зможемо забезпечити такі приміщення автономними джерелами тепла».
Також Андрій Жиденко повідомив: нині обласна лікарня має необхідний запас медикаментів, витратних матеріалів для роботи в екстремальних умовах. Адже проведено відповідні тендерні процедури, ос- воюються кошти Національної служби здоров’я та відчувається допомога благодійних та волонтерських організацій.
Так, з ходом відновлювальних робіт в обласній лікарні познайомилася заступник начальника відділу організації надання медичної допомоги Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Яна Драганюк. Вона, зокрема, зазначила:
«Є всі підстави стверджувати – відновлення закладу йде повним ходом. І є сподівання, що воно завершиться у найкоротші терміни з урахуванням вимог щодо безпечного перебування пацієнтів та роботи лікарів. Добре, що лікарня має можливість у разі небезпеки працювати в автономному режимі».
Джерело: https://uoz.cn.ua/news4568.php