Всесвітній тиждень сітківки ока проводиться щорічно з 24 по 30 вересня
Збереження зору- ВИБІР за ВАМИ
Однією з причин сліпоти є захворювання сітківки ока.
Процес, як ми бачимо, сприймаємо навколишнє середовище дуже складний. Наша сітківка це внутрішня чутлива оболонка ока, яка забезпечує сприйняття зображення, перетворює його в нервові імпульси, які потім передаються в головний мозок де безпосередньо відбувається їх аналіз і перетворення в зображення перед оком. За високу гостроту зору, сприйняття кольору відповідає центральна частина сітківки при денному освітленні ,периферична ділянка сітківки забезпечує нам поле зору навколо себе, і ми бачимо ,також, при недостатньому освітленні.
Найбільш частими скаргами при патології сітківки є викривлення предметів, втрата чіткості зображення, пелена по центру та завис по периферії, періодичні блискавки.
Найбільш поширеними захворюваннями сітківки являються вікова дегенерація, відшарування сітківки, периферична дегенерація сітківки, яка може супроводжуватися периферичними розривами особливо у пацієнтів з короткозорістю високого ступеню, центральні отвори сітківки у пацієнтів з тонкою фіброзною мембраною на поверхні сітківки, яка виглядає як зморщений целофан, онкологічна патологія, травми ока. До раптової втрати зору приводять порушення кровообігу в судинах сітківки. Пігментний ретиніт – спадкове дегенеративне захворювання, що викликає втрату нічного та периферичного зору.
Особливі наші пацієнти – це хворі на цукровий діабет, інколи лікар-офтальмолог по стану очного дна вперше має можливість встановити діагноз цукровий діабет і тільки разом з ендокринологом ми зберігаємо зір на довгі роки.
Як боротися з цією недугою?!
- Своєчасна діагностика – одна з основних умов успішної боротьби з хворобами сітківки. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів його вилікувати.
- Своєчасно розпочате лікування з використанням всіх існуючих сучасних методик на даній стадії хвороби.
- Постійний нагляд в динаміці за перебігом недуги та виконання всіх рекомендацій лікаря.
Лікарі відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні працюють цілодобово для надання невідкладної офтальмологічної допомоги населенню області. Для цього у відділенні встановлено сучасне обладнання для діагностики та проведення оперативних втручань, і пацієнти мають можливість при термінових станах пройти обстеження та, при необхідності, бути прооперовані , особливо, це вкрай необхідно, для тих хто раптово втратив зір!
Не варто ігнорувати сигнали про проблеми із зором, адже порушення зору та сліпота надають глибокий та руйнівний вплив на ваше життя.
Шановні пацієнти!
З 24 по 30 вересня ви маєте можливість
безкоштовно
пройти обстеження на сучасному когорентному томографі «Тритон»
з метою виявлення змін сітківки
за попереднім записом по телефону:
+380674604606; +380662963538