ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ – «ПРИХИСТОК»
В Україні діє соціальний проєкт «Прихисток», за допомогою якого можна надати допомогу вимушеним переселенцям, які шукають житло, а внутрішньо-переміщеним особам отримати житло безкоштовно.
Сьогодні більшість громадян України, які перебувають на лінії зіткнення та окупації загарбників, опинилися в скрутному становищі та вимушені покидати місця свого проживання.
У нашій державі нараховується понад 10 мільйонів громадян, які стали вимушеними переселенцями, які потребують нашої допомоги.
Сьогодні всі ми маємо бути максимально зібраними, об’єднаними та підтримувати один одного.
В Україні під патронатом Президента України Володимира Зеленського діє соціальний проєкт «ПрихистОК» з метою надання допомоги вимушеним переселенцям.
Ініціатива «Прихисток» – це проект, завдяки якому вимушені переселенці можуть знайти тимчасове безкоштовне житло.
Кожен охочий, хто має таку можливість, може розмістити оголошення про безкоштовне житло на сайті prykhystok.gov.ua. Відповідно ті, хто потребують прихистку, можуть знайти варіант, який їм підходить і напряму зв’язатися з власником.
Власники житла, які прихистили переселенців, отримують компенсацію від держави на сплату комунальних послуг – 900 гривень за людину на місяць.
Ініціатива діє з перших днів повномасштабної війни. За цей час більше 1 мільйона українців знайшли дах над головою через сайт prykhystok.gov.ua.
Аби отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб мешканці столиці, які розмістили вимушених переселенців, мають самостійно внести відомості щодо житла, доступного для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці та/або громаді, до веб-ресурсу «Прихисток». Також ця інформація може бути внесена відповідною районною держадміністрацією після подання відповідної заяви власника житла.
Заяву в довільній формі із вказанням прізвища, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб потрібно подати до центрів надання адміністративних послуг міста Києва не пізніше наступного робочого дня після розміщення. Заява подається за місцем розташування житлового приміщення.
У день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості також потрібно подати відповідну заяву, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.
Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’являє відповідні документи.
А саме:
– документ, який посвідчує його особу;
– документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;
– довідку внутрішньо переміщеної особи.
Заява розглядається протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житло надавалося для розміщення вимушених переселенців, з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або через веб-портал «ДІЯ».