16 квітня – День обізнаності про стрес
17.04.2023Новини
Стреси спіткають нас усюди, особливо під час повномасштабного вторгнення, коли багато людей могли опинитися у стані хронічного стресу.
Що відбувається у тілі людини під час стресової реакції? Мозок, сприймаючи загрозу, сигналізує наднирникам виділяти гормони стресу — адреналін і кортизол. Внутрішні резерви організму активуються, тому підвищується м’язова сила, швидкість реакції, витривалість та больовий поріг.
Це важливі чинники, що допомагають організму боротися з джерелом небезпеки або втікати від неї. Коли загроза минає, тіло повертається у розслаблений стан.
Симптоматично стрес спричиняє: труднощі зі сном, напругу, втому, гнів, тривожні стани, занепокоєння.
Є науково обґрунтовані інструменти, що допоможуть вам боротися з негативними наслідками стресу:
– Усувайте чинники стресу
Якщо це неможливо, переосмислюйте думки навколо нього, що допоможе впоратися з емоціями. Внутрішньо приймайте ситуацію, що перебувають поза вашим контролем.
– Розслабляйте м’язи
Стрес провокує головні болі, напругу м’язів, біль у спині. Боротися з такими симптомами можна за допомогою розтяжок, масажу, теплих ванн.
– Майте повноцінний сон
Здоровий сон — це підзарядка, відпочинок та відновлення організму, він потрібен кожному.
– Будьте фізично активними
Під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу (кортизол), ми відчуваємо піднесений стан та здобуваємо більше задоволення від життя.
– Звертайся по допомогу до лікаря
Своєчасне медичне втручання допоможе подолати наслідки стресу, пропрацювати наслідки, визначити, як діяти наступного разу.
Більше про подолання наслідків стресу на сайті #ЦГЗ: https://bit.ly/3uRrRp1
Пам’ятайте — стреси часті супутники нашого життя. Важливо навчитися ними управляти, протистояти негативним наслідкам стресу, адже вони впливають на здоров’я та спричиняють захворювання. Бережіть себе!