Інформаційна кампанія – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
30 липня Генеральна Асамблея ООН затвердила Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми в кожній країні світу.
Цьогоріч ми знову долучаємось до всесвітньої кампанії з висвітлення теми торгівлі людьми, аби заохотити й вас бути небайдужими та запобігти торгівлі людьми шляхом надання допомоги постраждалим або подбати про власну безпеку завчасно під час пошуків роботи чи подорожей.
Торгівля людьми – це вербування, транспортування, переміщення, переховування або утримання людей за допомогою сили, шахрайства чи обману з метою використання їх для отримання прибутку. Чоловіки, жінки та діти будь-якого віку та будь-якого походження можуть стати жертвами цього злочину, який відбувається в кожному регіоні світу. Торгівці людьми часто використовують насильство або шахрайські агентства з працевлаштування, а також фальшиві обіцянки освіти та роботи, щоб обдурити жертв.
Злочин торгівлі людьми складається з трьох основних елементів: діяння, засіб і мета. Фізичне та сексуальне насильство, шантаж, емоційні маніпуляції та вилучення офіційних документів використовуються торговцями людьми для контролю над своїми жертвами. Експлуатація може мати місце на батьківщині жертви, під час міграції або за кордоном.
Головною метою торгівлі людьми є експлуатація людини з метою наживи, тому вона може проявлятися у різних формах. Сюди входить експлуатація в індустрії сексу, розваг і гостинності, а також як домашніх робітників або в примусових шлюбах. Жертви змушені працювати на заводах, на будівництві чи в сільськогосподарському секторі без оплати або з неадекватною зарплатнею, живучи в страху перед насильством і часто в нелюдських умовах. Деяких жертв примушують до видалення їхніх органів. Дітей змушують служити у терористичних угрупованнях та вчиняти злочини на користь злочинців.
За даними ООН, постраждалі від торгівлі людьми особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 державах світу.
У країнах Європи понад 140 тис осіб потрапляють у ситуації, пов’язані з насильством та сексуальною експлуатацією, кожну сьому постраждалу від торгівлі людьми особу використовували для зайняття проституцією.
За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) — Агентства ООН з питань міграції в Україні, за 30 років від торгівлі людьми в Україні постраждало близько 300 тис. осіб – повідомляє Державна прикордонна служба України.
В Україні понад 12 років працює система допомоги постраждалим особам та передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до 15 років для злочинців за торгівлю людьми.
Нагадаємо, що кожен має право та може отримати допомогу від державних установ та міжнародних організацій, кожен має законні інструменти, аби захистити себе, своїх близьких чи друзів від ризиків потрапити в ситуацію торгівлі людьми.
Для отримання допомоги або додаткових консультацій звертайтеся:
15-47 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0800500202/102 – гаряча лінія Національної поліції України;
0800213103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
527 – гаряча лінія з протидії експлуатації;
0800500335 або на короткий номер 116123 – «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0800500225 або на короткий номер 116111 – національна дитяча «гаряча лінія».