Дводенний семінар Recover together для мультидисциплінарних реабілітаційних команд
У Києві відбувся дводенний семінар Recover together в рамках освітньої програми національного проекту Віктора Пінчука та Олени Пінчук RECOVERY. Понад 150 учасників та 30 топ-доповідачів з України, Ізраїлю, Німеччини та США зібралися для професійної дискусії щодо психологічних аспектів мультидисциплінарних реабілітаційних команд та їх взаємодії з військовослужбовцями.
Василь Стрілка – начальник Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України;
Ксенія Возніцина – директор ДУ «Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України;
Юлія (Тайра) Паєвська – фельдшер, волонтер ЗСУ;
Своїм практичним досвідом з колегами поділилися Імке Хансен, PhD, травматерапевт (Німеччина).
Чернігівську обласну лікарню представили:
Сергєєв Сергій – завідувач ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИЧНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ, МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ, лікар-невропатолог вищої категорії та лікар з фізичної та реабілітаційної медицини, Експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА з «Неврології»;
Анісовець Ганна – лікар-спеціаліст фізичної та реабілітаційної медицини відділення ФМЛ та паліативної допомоги;
Туровець Богдан – фізичний терапевт відділення ФМЛ;
Москаленко Галина – сестра медична старша відділення ФМЛ, вищої категорії;
Кострикова Людмила – психолог.
Важливість психологічної підтримки військових під час реабілітації важко переоцінити. Знаходячи спільну мову з цими пацієнтами, мультидисциплінарна команда допомагає пораненим героям краще розуміти свої емоції та керувати ними, а також знаходити шляхи подолання травми. Ця підтримка сприяє покращенню соціальної адаптації та загальної якості життя захисників України.
Проте, розвиваючи реабілітаційну галузь під час воєнного стану, експерти заходу наголошували на важливості психологічної підтримки не лише пацієнтів, а й їхніх родичів та медиків.
«Ми всі маємо стати психологами. І такі заходи можуть бути корисними: адже, повернувшись звідси додому, реабілітологи поширять інформацію, яку отримали від колег. У цьому випадку і військові, і цивільні стануть більш обізнаними. І ми, як суспільство, станемо набагато сильнішими. Сьогодні у мене дуже висока довіра до спікерів на сцені – кожен ділиться власним досвідом роботи під час війни, на якій ми разом опинилися», – розповідає Лілія Дегтярьова, спікер «Відновлюємось разом», практичний психолог Дніпровської обласної лікарні імені Мечникова.
Освітня складова є одним із пріоритетів національної мережі реабілітаційних центрів RECOVERY. Проект передбачає розвиток професійного співтовариства, тому вже вп’яте проводить освітній захід, який дає можливість фахівцям отримати нові знання та поділитися досвідом.
«Навчання є дуже важливим напрямком проекту RECOVERY. Ми постійно проводимо семінари, підвищуємо кваліфікацію лікарів не тільки реабілітаційних центрів, а й інших лікарень, запрошуємо кращих вітчизняних і закордонних фахівців. Сьогодні тут зібралися понад 100 медиків з усієї країни. Ми не лише розбудовуємо мережу реабілітаційних центрів у різних регіонах України, а й організовуємо лікарів у спільноту, вони спілкуються між собою та діляться досвідом» – зазначив засновник проекту RECOVERY, бізнесмен та меценат Віктор Пінчук. «Психологічний аспект є важливою складовою реабілітації сьогодні, і, на жаль, завтра він стане ще більш важливим, коли з’являться мільйони пацієнтів, тому що всі, навіть ті, хто не на передовій, потребуватимуть психологічної реабілітації. Тому ми проводимо такі навчальні семінари» – додав він.
Через просвітницьку діяльність проект приділяє особливу увагу психологічним аспектам взаємодії медиків із військовими та їхніми родинами, щоб час, проведений у реабілітаційному центрі, приносив користь не лише фізично, а й психологічно. На сьогодні вже більше 300 лікарів взяли участь у різноманітних заходах, спрямованих на підвищення кваліфікації.
Усі доповіді спікерів заходу Recover Together найближчим часом будуть опубліковані на офіційній YouTube сторінці RECOVERY.
Джерело: https://recoveryua.org/en/psychological-aspects-of-military-rehabilitation-overview-of-the-recover-together-seminar.html