Нарада хірургів та анестезіологів закладів охорони здоров’я Чернігівської області
![Нарада хірургів та анестезіологів закладів охорони здоров’я Чернігівської області](https://crh.cn.ua/wp-content/uploads/2024/03/1-5-1024x768.jpg)
22.03.2024 року на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР пройшла нарада хірургів та анестезіологів медичних закладів Чернігівської області. Спеціалісти закладів охорони здоров’я в черговий раз отримали можливість спілкування наживо.
В нараді взяли участь:
- Андрій Лінник – начальник УОЗ Чернігівської ОДА;
- Андрій Жиденко – генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР;
- Володимир Падій – головний експерт-координатор УОЗ Чернігівської ОДА за напрямком «Хірургія»;
- Позаштатні експерти УОЗ з нейрохірургії, торакальної хірургії, урології, проктології, судинної хірургії, комбустіології, травматології та ортопедії, анестезіології, дитячої хірургії, онкохірургії;
- Керівники та завідувачі хірургічних, анестезіологічних, травматологічних відділень та служби закладів охорони здоров’я Чернігівської області.
З вітальним словом к учасникам наради звернулись Андрій Жиденко та Андрій Лінник.
Розпочав роботу наради Володимир Падій – лікар-хірург Чернігівської обласної лікарні та розповів присутнім про «Підсумки діяльності хірургічної служби Чернігівської області за 2023 рік»;
Спікер Геннадій Стукало – завідувач анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії, лікар-анестезіолог розповів про «Підсумки роботи анестезіологічної служби області за 2023 рік»;
Олег Лузан – завідувач хірургічного торакального відділення Чернігівської обласної лікарні виступів з доповіддю «Рентгенендоваскулярна емболізація бронхіальних артерій в лікуванні легеневих кровотеч нез’ясованої етіології».
Також були заслухані доклади по темам:
- Організація медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях або веденні бойових дій – Варшавер П.Л.;
- Принципи профілактики та лікування фантомного больового синдрому в хірургії – спікер Саволюк С.І., д.мед.н. професор, завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії, Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика;
- Надання хірургічної допомоги дітям Чернігівської області – Ярмак С.Я.;
- Робота хірургічного відділення Прилуцької міської лікарні в якості кластерної лікарні – Устименко О.Г.;
- Ендоскопічні операції в умовах Прилуцької МЛ – Антоненко О.М.;
- Діяльність Асоціації хірургів Чернігівської області – Василинчук В.В..
Робочий день пройшов насичено, присутні обмінювалися досвідом, шукали шляхи осучаснення лікувального процесу, спілкувалися.
По закінченню наради, грунтовна підготовка доповідей спікерами, дозволила досягти запланованих цілей заходу і на високому практичному досвіді активно обговорити питання, пов’язані з поточним станом лікування населення в Чернігівській області, діагностиці пацієнтів, сучасні стандарти лікування, провести розбір клінічних випадків та перспективи подальшої роботи в цьому напрямку.
Нарада закінчилася плідною дискусією учасників та дозволила присутнім обмінятися планами, які потрібно вирішити для подальшого розвитку та функціонування системи і довела доцільність проведення подібних заходів в майбутньому.
Вдячні лікарям за співпрацю, спікерам за інформативність, занурення в обговорення актуальних питань та сподіваємось на подальше спілкування та співпрацю.