Сьогодні – Всесвітній день щитовидної залози.
25.05.2023Новини
Щитовидна залоза — ендокринний орган, який виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для нормального функціонування практично всіх органів та систем організму.
- Коли щитовидна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів, розвивається гіпотиреоз — низька активність залози. Коли ж гормону виробляється забагато, виникає гіпертиреоз. В Україні дефіцит гормонів щитоподібної залози трапляється частіше за надлишок.
- Найбільш поширені ознаки захворювання щитовидної залози: зміна ваги, раптові перепади настрою, дискомфорт в області шиї, сухість шкіри, розлади кишківника, зміни серцевого ритму, сонливість, неуважність, ламкість нігтів і волосся та ін.
- Але ці ж симптоми можуть бути пов’язані і з іншими недугами. Тому перше, що потрібно зробити в таких випадках – звертатися до лікаря загальної практики, яким є ваш сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Лікар первинної ланки огляне, проконсультує, за потреби призначить додаткові обстеження, або випише направлення до ендокринолога.
- Едокринолог – це лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування патологій ендокринної системи. Ендокринолог лікує захворювання щитовидної залози, цукровий та нецукровий діабет тощо.
З направленням – консультація та огляд ендокринолога є безоплатними.
Для цього потрібно звернутись у будь-яку поліклініку яка має договір із НСЗУ за пакетом амбулаторної медичної допомоги. Знайти такі лікарні допоможе дашборд https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts
Для цього оберіть у фільтрі “Напрям” назву “Амбулаторні послуги загального профілю”. На дашборді є контакти усіх лікарень. Також адресу та контакти найближчих медзакладів надасть оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Далі потрібно зателефонувати до поліклініки, уточнити, чи працює у цій конкретній поліклініці ендокринолог і якщо так – записатись на прийом.